Styl a móda

Že by konečně přišla zima? Tato kosmetika ti nesmí chybět

Tak to vypadá, že se konečně dočkáme sněhových radovánek. Nezapomeň ale, že při nich hodně trpí pokožka i vlasy! Přečti si pár rad, jak předejít jejich poškození.

V mrazu pleť trpí

Trochu nás ta zima tentokrát rozmazlovala a příliš neřádila žádnými velkými mrazy ani sněhovými nadílkami. Možná je teď tomuhle konec, venku se totiž bělá sníh a my se chumláme do bund a kabátů. Zapomínat bychom však neměli na obličej, vlasy a ruce, které občas ničím nechráníme.

Mazat, mazat, mazat – to je základ

Pokud venku mrzne, neměla bys zapomínat na denní krém, který tvou pleť ochrání a vyživí. Vhodnější jsou spíše mastnější typy, protože zima bude pokožku pořádně vysušovat. Jako další štít poslouží kvalitní make-up a na noc nezapomínej na hydratační krém. Pozornost věnuj také svým rukám, do mrazu bys neměla vycházet bez rukavic. V kabelce nebo batohu pak měj hydratační krém, kterým několikrát denně své ruce namaž a vmasíruj ho do okolí nehtů.

Rozpraskaným rtům jde předejít

Dobrý balzám na rty je v zimní kosmetické výbavě nutností. Začneš-li s ním mazat rty včas, můžeš předejít nepříjemnému rozpraskání. Klidně si pořiď barevný nebo klasický průhledný, který pak přetřeš oblíbenou rtěnkou.
Na lyžovačku si do kapsy hoď balzám s UV filtrem, uchrání tvé rty nejen před mrazem, ale také slunečním zářením.

Čepice nestačí

Pokrývka hlavy tě sice zahřeje, ale dlouhé vlasy neochrání a ty se pak mohou třepit a lámat. Používej výživný šampon, dobrý kondicionér a jednou za čas také masku. Jedině tak své hřívě dodáš to, co potřebuje.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.