Styl a móda

Že by konečně přišla zima? Tato kosmetika ti nesmí chybět

Tak to vypadá, že se konečně dočkáme sněhových radovánek. Nezapomeň ale, že při nich hodně trpí pokožka i vlasy! Přečti si pár rad, jak předejít jejich poškození.

V mrazu pleť trpí

Trochu nás ta zima tentokrát rozmazlovala a příliš neřádila žádnými velkými mrazy ani sněhovými nadílkami. Možná je teď tomuhle konec, venku se totiž bělá sníh a my se chumláme do bund a kabátů. Zapomínat bychom však neměli na obličej, vlasy a ruce, které občas ničím nechráníme.

Mazat, mazat, mazat – to je základ

Pokud venku mrzne, neměla bys zapomínat na denní krém, který tvou pleť ochrání a vyživí. Vhodnější jsou spíše mastnější typy, protože zima bude pokožku pořádně vysušovat. Jako další štít poslouží kvalitní make-up a na noc nezapomínej na hydratační krém. Pozornost věnuj také svým rukám, do mrazu bys neměla vycházet bez rukavic. V kabelce nebo batohu pak měj hydratační krém, kterým několikrát denně své ruce namaž a vmasíruj ho do okolí nehtů.

Rozpraskaným rtům jde předejít

Dobrý balzám na rty je v zimní kosmetické výbavě nutností. Začneš-li s ním mazat rty včas, můžeš předejít nepříjemnému rozpraskání. Klidně si pořiď barevný nebo klasický průhledný, který pak přetřeš oblíbenou rtěnkou.
Na lyžovačku si do kapsy hoď balzám s UV filtrem, uchrání tvé rty nejen před mrazem, ale také slunečním zářením.

Čepice nestačí

Pokrývka hlavy tě sice zahřeje, ale dlouhé vlasy neochrání a ty se pak mohou třepit a lámat. Používej výživný šampon, dobrý kondicionér a jednou za čas také masku. Jedině tak své hřívě dodáš to, co potřebuje.

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.