Styl a móda

Zbav se chloupků na poprsí

Drobné a skoro neviditelné chloupky na poprsí nejsou ničím zvláštním a nepředstavují žádný problém. Horší situace nastává, pokud máš na svém poprsí silnější a tmavé chloupky, které jsou již nepřehlédnutelné. Kvůli nim se pak můžeš vyhýbat hlubším výstřihům, plavkám nebo intimnímu sblížení s novým objevem. Pokud se s tímto problémem potýkáš, je tento článek přímo určený pro tebe. V němž najdeš fakt, proč viditelné chloupky na poprsí vznikají a jak se můžeš tohoto problému zbavit.
Výrazné chloupky na poprsí jsou trápení, které můžeš poměrně snadno vyřešit. Víš, jak na boj s chloupky?

Za chloupky na poprsí mohou hormony

Nadměrné ochlupení je způsobeno tím, že se v tvém těle vyskytuje více mužského hormonu – testosteronu. Jeho malý výskyt v ženském těle je samozřejmostí a nepředstavuje problém. Pokud je však jeho množství nad neškodným minimem, způsobuje to, že máš výraznější chloupky na poprsí, ale i na celém těle. Problémem je, že tento fakt daný genetikou se nedá bez příslušných zásahů nijak ovlivnit. Proto, pokud jsou chloupky na poprsí opravdu viditelné, nepomůže nic jiného, než návštěva lékaře nebo zbavování se chloupků dostupnými prostředky.

%CODE1%

Hormony mohou zase vše napravit

Naštěstí existují možnosti, které hladinu mužských hormonů v ženském těle srovnají na neškodící hranici. První zastávkou by tedy měl být tvůj gynekolog, který ti předepíše vhodnou antikoncepci, po které se můžeš s chloupky na poprsí nadobro rozloučit. Chloupky na poprsí totiž po vhodné antikoncepci přestanou růst a nové po vytrhání nedorostou. Jestli z nějakého důvodu hormonální antikoncepci užívat nemůžeš, nezbývá nic jiného, než se obrátit na odborníka, který provede hormonální vyšetření a zjistí, jak vhodně postupovat dál.

Nabízí se i další řešení

Chloupky na poprsí můžeš odstranit i dalšími způsoby. Zcela nejefektivnější je laserová depilace, která je bezbolestná a po níž ti další chloupky na poprsí růst nebudou – tedy pokud dodržíš doporučené návštěvy. Další variantou je klasické holení nebo vosk. Na depilační strojky raději zapomeň, jelikož kůže na poprsí je velmi jemná a velice rychle by mohlo dojít k zarudnutí a velké bolestivosti. Tyto zmíněné varianty jsou však účinné jen krátkodobě, a proto je nejspíš na místě využít možností, po kterých se chloupky na poprsí nebudou dále objevovat, a díky nim budeš mít hladké poprsí bez chloupků.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.