Styl a móda

Z lásky i pro stylový třpyt! Jak najít šperk, který ti přiroste k srdci?

Víš, jak si nejen pro nadcházející roční období vybrat ty pravé šperky? Blýskni se, udělej si radost a podtrhni přirozenou krásu. Poradím ti, jak při výběru myslet na originalitu!

Šperky nosíme dlouho

I pračlověk věděl, co mu sluší. Ne že by ses měla inspirovat kostmi v uších a vybroušenými klacky na provázku, ale tradice hezkých šperků je s námi už opravdu od nepaměti. Nyní jsou možnosti v podstatě nepřeberné, což je na jednu stranu až trochu děsivé. Ten, kdo v tom umí chodit, si může vybírat takové šperky, které přesně vystihnou jeho osobnost. A toho bys měla využít i ty. Víš, jak si správně vybrat šperk? Na co si dát pozor? Nad čím přemýšlet?

1. Denní nošení není slavnostní ples

První, co by sis měla rozmyslet, je, jestli chceš šperk nosit trvale, nebo jestli ho budeš mít například k jedněm určitým plesovým šatům. Šperky nošené dennodenně jsou spíše drobnější. Myslet bys měla na to, aby se design šperku hodil prakticky ke všemu. Pokud si ale vybíráš šperky k určitému outfitu, jediné, na co si musíš dát pozor, je, aby správně ladil. Ale pozor, nejde pouze o barvu. I u šperků rozlišujeme různé styly. Moderní šperk se nehodí k vintage šatům a naopak. Móda je často o kontrastech, ale při výběru doplňků bych se určitě měla na pozoru.

2. Trendy versus tvoje volba

Při výběru šperku by ses neměla nechat omezovat diktátem módy. I když trefit se není až tak těžké. I pro letošní rok jsou tu dva široké proudy – jedním jsou velké a výrazné šperky skvěle se hodící k různým over-sized svrškům. Na straně druhé jsou jemné až romantické ozdoby. Pokud miluješ rafinované detaily, k jarním pastelovým barvám je určitě vhodnější zvolit decentní jemné šperky. Chceš raději zaujmout hned na první pohled? Nepřehlédnutelný, výrazný, ale stále krásný – přesně takový je pozlacený náramek s originálně proplétanými oky.

Pozlacený náramek

3. V jednoduchosti je krása

Kameny jsou stále v kurzu a není se čemu divit. Propůjčují punc exkluzivity a velmi snadno zaujmou. Jejich výhodou je, že je můžeš barevně sladit s oblečením do různých barev. Tmavší typy se určitě zakoukají do smaragdově zeleného zirkonu v tomto prstenu. Další čiré krystaly pak zdobí i samotný kroužek. Velmi příjemným překvapením u zmíněného prstýnku je také cena. Rozhodně bys netipovala, že je tak nízká.

Prsten se zeleným zirkonem

To stejné platí i pro decentní prsten s modrými Swarovski krystaly. Jeho vysoký lesk je elegantní a sama si dokáži představit, že zrovna tento prsten nosím klidně i každý den, a to jsem docela sportovně založený člověk.

Šperk s modrými krystaly

4. I dáma může být občas hravá

Se šperky je snadné experimentovat. V jarním období to po dlouhé zimě bude přímo osvěžující. Zkus se vytasit s originálním přívěskem v podobě pozlaceného tučňáka.

Tučňák

Na prst si také můžeš zkusit nasadit prstýnek s výrazným černým květem ozdobeným čirými zirkony.

Černý květ

Pro méně hravé a raději seriózní ženy by neměl být problém v nepřeberném množství šperků vybrat něco uhlazeného, leč stále dostatečně atraktivního. Skvělým příkladem mohou být náušnice. Delší jsou vhodné spíše na ples, jednoduché pecky s červeným zirkonem tvář zvýrazní, ale nepobuřují a působí velmi přirozeně.

Náušnice s červeným zirkonem

Konečně ta pravá volba pro tebe

Potrpíš-li si na neokoukaný design, zavítej na stránky internetového obchodu LYRA-SPERKY.CZ, kde najdeš kvalitní šperky a luxusní bižuterii. Kromě toho dostaneš ke každému nákupu zdarma i stylovou krabičku na tebou vybrané zboží. Při nákupu nad 1 000 Kč máš dopravu zdarma. Najdi si ten pravý šperk k doladění jakéhokoliv outfitu!

Z lásky i pro stylový třpyt! Jak najít šperk, který ti přiroste k srdci?

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.