Styl a móda

Vyrob si kabelky z papíru

Nudí tě kabelky, které má kde kdo a ráda bys vlastnila originální kousek? Máš šikovné ručičky a tvůrčí činnost ti není cizí? Co takhle vyzkoušet kabelky z papíru, které jen tak někdo nemá a při troše šikovnosti si můžeš vytvořit parádní kabelku, s kterou se budeš moct pyšnit a která tě bude stát méně kaček, než klasická kabelka.

Kabelky z papíru – nesmysl?

Možná si pod pojmem kabelky z papíru představíš kabelky s klasického bílého papíru, který běžně používáš na psaní a které se při jednom nošení na dešti zničí. Pro kabelky z papíru je důležitý typ papíru, který je speciálně upraven, aby vydržel nepříznivé vlivy a déšť. Tento papír se dá běžně sehnat v papírnických potřebách a v případě, že ho nemají, se dá případně objednat anebo ho sehnat na netíku. Při tvoření můžeš každý kousek papíru olepit lepicí páskou (což se používá častěji) a buď zůstaneš u původní barvy papíru, nebo jej můžeš poté namalovat anilínovými barvami. To, pro jakou možnost se rozhodneš, záleží zcela na tobě.

Kabelky z papíru různého typu

Záleží především na tvém vlastním nápadu a inspiraci. Na výrobu těchto kabelek můžeš použít jakoukoliv barvu papíru, nebo barvy různě kombinovat. Perfektně vypadá kabelka v kombinaci bílého a černého papíru. Samozřejmě se nemusíš bát extravagantnosti a můžeš vyzkoušet i ty nejbláznivější nápady, v čemž se meze nekladou. Na kabelky z papíru se dají využít i noviny, časáky, nebo plakáty, které mohou z kabelky vytvořit další originální dílko. Navíc se nemusíš pouštět pouze do kabelek, ale můžeš začít vytvářet i peněženky, či psaníčka z papíru.

%CODE1%

Kabelky z papíru – ekologická bomba

Není to tak dlouho, co se začaly objevovat na trhu, ale ne na našem, kabelky z papíru a taktéž i boty. Na výrobu obou dvou nezbytností se používá recyklování papír. Sice je výroba kabelek i bot z papíru náročná, ale alespoň se tím šetří životní prostředí a využije se jinak nepotřebný papír. Kabelky z papíru a i boty jdou na dračku a to i přesto, že se cena pohybuje i okolo tří tisíc, což levná záležitost zrovna není. Tento trend se začíná pomalu, ale jistě rozrůstat a tak je možné, že i u nás brzy nějaký takový kousek objevíš.

Reportáž z obchůdku, kde se kabelky prodávají (anglicky)

Jdeš do toho?

Zalíbil se ti tento nápad a ráda bys vyzkoušela vyrobit si kabelky z papíru? Sama jsem se o ně zajímala a našla jsem pár skvělých videonávodů a postupů, takže vytváření bude jistě hračkou. Pustit se můžeš do divokých kousků, nad kterými budou všichni kroutit hlavou, nebo se pusť do decentních modelů. A kde by ses vlastně měla mrknout, když se chceš do tvoření pustit? Například se mrkni na videopostup, kde přesně uvidíš, jak krok po kroku postupovat, akorát tam schází ukázka přišití uch kabelky, případně nějakých ozdob, což je ale stejné, jako u šití zipu. Taktéž můžeš navštívit stránku určenou pro tvoření všeho druhu, kde najdeš také užitečný návod a výsledky tvoření. Pro inspiraci se podívej na video, které je přímo z obchůdku, kde se kabelky z papíru prodávají. Pokud máš o kabelky z papíru zájem, ale do tvoření se ti nechce, můžeš se mrknout do e-shopu, kde si můžeš kabelky z papíru zakoupit.

5 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

  • zkoušela jsem ji vyrobit už dříve a chce to opravdu hodně trpělivosti a hlavně času, který se mi ovšem nedostával, takže stále kabelka není hotová:D hodně úspěchů těm co se do ní pustí:)

  • Zajímám se hlavně o luxusní kabelky a podobně, ale když jsem narazila na tuto kabelku z papíru a návod na její výrobu tak my to udělalo vážně radost. Ráada zkouším nový věci a nosím často celkem extravagantní kousky, takže tuhle kabelku si taky zkusím vyrobit, doufám že teda konečný výrobek se bude aspoň blížit té na obrázku, protže ta vypadá fakt parádně.

  • to je genialné! 😀 ty kabelky té paní v tom obchodě jsou fakt úžasné, když jsem uviděla nadpis kabelky z papíru…říkala jsem si: jaj další blbost, to by stejně nikdo nenosil…spletla jsem se..kabelky té paní nádhera, nejvíce se mi líbila ta černo bílo novinová a pak aj ty barevné…prostě boží 😀

  • Vypadá to naprosto krásně a hlavně originálně :-). Hned zítra se na to vrhnu, už mám udělaných asi 400 nastříhaných papírků 🙂

  • krásné kabelky už aby se to u nás též prodávalo znám jednu paní ta je prodává má je moc krásné

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.