Styl a móda

Vybíráme ideální kabelku na léto

Léto je jednoznačně nejlepší roční období – je teplé, prosluněné a pohodové. Máš už ale vyhlédnout ideální kabelku na léto, která s tebou bude na jedné vlně? Pokud ne, tak se podívej, jaké trendy u letních kabelek platí tuto sezónu.

Letní kabelka není jen tak ledajaká kabelka

Dámských kabelek se v regálech válí dvanáct do tuctu, jak ale mezi nimi najít takovou, která zvládne i horké letní pařáky? Na takovou kabelku je nutné mít určité požadavky, aby tys nebyla brzy zklamaná a kabelka nebyla odepsaná pomalu ještě před sezónou. Sehnat ideální letní kabelku je záležitost, která si vyžaduje určitý čas, není radno nic podceňovat. Důležité totiž je nejen to, aby byla prostorná a vešlo se toho do ní co nejvíc, ale také aby byla z materiálu, který neukáže své špatné vlastnosti v okamžiku, kdy se rtuť teploměru zvedne nad 25°C. Ideální kabelka na léto zkrátka a dobře musí být…

… z prodyšného materiálu

Například takové kožené kabelky jsou na léto naprosto nevhodné. I když vypadají pěkně a luxusně, kůže se ti bude lepit na tělo, obsah se snadno zapaří a kůže se celkem rychle zahřeje, takže tě může i na dotek pálit. Letní kabelka by měla být z látky, která bude dýchat. Nejlepší je tedy klasická látka s většími oky, popřípadě kabelky z provazového materiálu. Méně plusových bodů už má potom kabelka gumová, která má ale zase tu výhodu, že ji snadno omyješ a nedostane se ti do ní písek nebo hlína, když s kabelkou vyrazíš někam do přírody.

… prostorná

Peněženka, klíče, mobil, opalovací krém, osuška, plavky, šátek, klobouk, knížka na čtení. Tento výčet představuje jenom skromnější obsah toho, co všechno je nutné si s sebou vzít při výpravě na koupaliště. Ideální letní kabelky jsou tedy prostorné, aby se do nich tohle všechno dalo narovnat. Velkým trendem jsou navíc kabelky otevřené, které nemají zapínání na zip. Navíc se tento styl hodí i na procházku po městě nebo rande, i tam se ti totiž bude hodit nějaký ten prostor navíc.

… barevná

Léto je plné zábavy, pohody, sluníčka a radosti, tak proč s sebou nosit depresivní černou kabelku? Neboj se prozářit si šatník trendy barevnou kabelkou, která doplní tvůj outfit veselým vzhledem. Na tuto sezónu jsou velmi žádané kabelky zelené, námořnicky modré, žluté, červené a oranžové. Vybírat lze samozřejmě i nejrůznější kombinace nebo kabelky s ornamenty a znaky, které celkový vzhled rozzáří.

… jednoduchá

Moderní letní kabelky vsadily na jednoduchost a prostý design. Povětšinou se skládají pouze z jedné velké kapsy, maximálně mají jednu menší kapsičku uvnitř, kam si lze schovat cennosti. U ideální letní kabelky se ti tedy jen tak nestane, že bys musela vyhlašovat pátrání po pohřešované peněžence nebo mobilu. Všechno je v nich po ruce, snadno a na dosah ruky.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.