Styl a móda

Vše, co potřebujete vědět o různých tvarech náušnic

Náušnice, jeden z typu šperků, který by neměl chybět ve vaší šperkovnici. Zároveň se jedná o šperk, kterým se ženy zdobí už nepaměti. Náušnice jsou jakousi třešničkou na dortu a perfektně dokáží rozzářit váš outfit. Díky náušnicím můžete odvádět pozornost od skutečných či domnělých nedostatků nebo podtrhnout barvu vašich očí.

Náušnice si můžete vybírat podle příležitosti, na kterou se chystáte, podle outfitu, tvaru vašeho obličeje, podle barvy vašich vlasů i momentální nálady. Můžete také sledovat aktuální módní trendy a vybírat si tak ty nejžhavější novinky. Jedná se o šperk, který je vyráběn v mnoha různých tvarech, barvách, velikostech i s různými typy zapínání.

Jaké jsou základní tvary náušnic?

Peckové náušnice

Jedním ze základních tvarů jsou takzvané pecky. Jedná se o nejmenší a nejjednodušší a zároveň snad nejoblíbenější typ náušnic. Pecky seženete v různých variacích.

  • Můžete si vybrat opravdu jednoduché pecky, které jemně ozdobí váš lalůček barevným kamenem nebo elegantní perlou.
  • Další volbou mohou být tzv. hroznové náušnice, které svým designem zpravidla připomínají květinu nebo hrozen.
  • Mezi pecky patří také náušnice ve stylu svatozáře, které mají ve svém středu umístěný jeden větší centrální kámen, který je dokola lemovaný menšími kamínky.

Visací náušnice

Ke stálicím patří také visací náušnice, které dodají nádech elegance a ženskosti každému outfitu. Visací náušnice je možné vybrat v různých délkách, od kratičkých náušnic po klenoty, které svými konečky šimrají své nositelky na ramenou.

  • Krátké visací náušnice, tzv. drop earrings, dosahují kousek pod ušní lalůček. Většinou se jedná o zlaté nebo stříbrné náušnice zdobené kameny, nádherně vyniknou s vyčesanými vlasy a odhalenou šíjí.
  • Dalším typem jsou houpací náušnice, které působí velmi žensky a přitažlivě. Náušnice visí pod ušní lalůček, kde se jemně pohupují. Jejich délka může být různá, od dvou centimetrů až po ramena.
  • Mezi visací náušnice řadíme také lustrové náušnice, které přitáhnou pozornost svým výrazným a zdobným designem. Tímto typem skvěle doplníte večerní šaty. Náušnice jsou typické svou vrstevnatostí i výrazným a zdobným designem.
  • Také slzičky se řadí mezi visací náušnice. Slzičkové náušnice jsou skvělé pro denní nošení, ale také pro opravdu výjimečnou příležitost, kterou je svatební den. Pro běžný pracovní den budou ideální například jemné stříbrné náušnice se zirkony. Na váš svatební den budou skvělou volbou slzičky tvořené většími kameny zdobené jejich menšími bratříčky.

Kruhové náušnice

Také tento typ najdeme ve většině šperkovnic. Mezi kruhové náušnice dnes řadíme nejen tradiční kruhy, ale v podstatě všechny tvary, které jsou uzavřené. Kruhové náušnice mohou být velmi jednoduché, ale také bohatě ozvláštněné různými ozdobami nebo osázené kameny.

  • Klasické kruhy, jeden z nejoblíbenějších typů kruhových náušnic. Mohou být malé , velké, zdobené i hladké.
  • Objímky, malé kroužky, které doslova objímají ušní lalůček. Proto také tento název. Oblíbené jsou především pro svou decentnost a praktičnost. Objímky mohou být velmi jednoduché, ale také bohatě zdobené diamanty a drahokamy zasazené do řady za sebou.
  • Mezi kruhové náušnice řadíme také polokruhy, tedy kruhové náušnice, které nejsou dotažené až do konce. Polokruhy mohou být opět zdobené různými kameny nebo mohou být úplně jednoduché, pouze z kovu.

Oboustranné náušnice

Pokud jste milovnicí tradičních pecek, ale hledáte něco originálního, pak si pořiďte oboustranné náušnice. Váš ušní lalůček bude zkrášlen nejen zepředu, ale i zezadu. S těmito náušnicemi můžete vyrazit do práce, ale i na večírek nebo ples.

Lemující náušnice

Nejnovějším trendem ve světe náušnic jsou tzv. lemující náušnice. Tyto náušnice vám budou zdobit ucho po celé jeho délce. Lehce prohnuté náušnice jsou nejčastěji zdobeny diamanty nebo drahokamy zasazené do řady za sebou. Lemující náušnice se hodí pro jakoukoliv příležitost.

 

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.