Styl a móda

Vintage styl je plný inspirace pro vás i vaše bydlení! Čím vám udělá radost?

Vintage styl je cesta k tomu proměnit vaše bydlení. Pokud ho i vy chcete mít stylové a útulné, nechte se inspirovat!

Výlet do dob minulých

Modernímu bydlení často chybí duše a pohodlí, které tak moc milujeme a které činí náš domov domovem. Co s tím? Nechte se inspirovat vintage stylem. Má jedinečnou schopnost do celého bydlení vnést příjemnou atmosféru. Tento styl přináší prvky ze starých dob, nejčastěji z 50. a 60. let minulého století. Důležitým aspektem je důraz na vše původní a na vytváření útulnosti. Už jen několik vintage prvků v rámci interiéru ho dělá zabydlenější, ale rozhodně ne usedlý. Na prvním místě jsou detaily, přírodní materiály a až romantické vzory. Vintage styl je několik posledních let v kurzu a nezdá se, že by se to mělo v dohledné době změnit. Vaše hrátky s bydlením a jeho vzhledem oživí k nepoznání. Čím a jak si udělat radost?

Vintage dekorace a stylové doplňky

Vaše bydlení zůstane moderní a funkční, když se naučíte vintage prvky využívat na těch správných místech. Mnohy stačí pro zkrášlení pokoje pouze několik polštářků, výrazný svícen či naaranžované staré knihy. Takové maličkosti a dekorace působí velmi přirozeně, ale oko je nepřehlédne. Rozhodně doporučuji zaměřit se na pastelové až neutrální barvy, výsledek vašich úprav díky tomu bude elegantní a snadno zapadne do stávajícího designu. Z internetového obchodu Vintage home jsem vybrala několik kousků, které mi pro vstup do světa vintage stylu přijdou naprosto ideální.

Hned jako první na řadě je nepřehédnutelný polštář, drobnost a důkaz toho, že vintage styl je často spojen s romantickými motivy.

Do čtení nějaké zajímavé knihy se můžete vrhnout u světla pocházejícího ze stylové stolní lampy, na dřevěném stole bude vypadat opravdu dokonale.

Chcete vyzkoušet recept po babičce? Kovový stojan na kuchařku vám v tom pomůže, navíc je i praktický, protože má řetízky se závažíčkem na zatížení stránek tak, aby se samovolně neotáčely.

Zajímavým a často přehlíženým doplňkem bydlení jsou nástěnné hodiny. Tyto velké dřevěné jsou připraveny do vaší kuchyně přinést pohodu.

Cestou, jak si užít vintage styl, je také sázka na výrazný kus nábytku. Tím může být lavice s úložným prostorem, která se stane ozdobou chodby a praktickým pomocníkem.

A pokračovat můžeme dál a dál přes různé doplňky do koupelny, přehozy, stará zrcadla, sochy, rámečky a další dekorativní prvky ve vintage stylu. Je toho opravdu mnoho, což dokazuje i zmíněný internetový obchod Vintage home, na kterém najdete nejen výše představené radosti, ale také dalších 13 000 položek. Inspiraci se tak meze určitě nekladou.

Bydlení, které má duši

Nemusíte stát před zařizováním nového bydlení, aby vám vintage styl dělal radost. Začít můžete maličkostmi a detaily, na kterých je vintage založen. Postupnými úpravami tak můžete vašemu bydlení vdechnout jedinečnost a pohodlí. Cesta za bydlením snů je tak kratší, než si vůbec myslíte.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.