Styl a móda

Ve stylu pin-up zazáříš i během této módní sezóny

Módní styl pin-up je stále v kurzu, co takhle jeho nezaměnitelnou tvář propašovat do tvého podzimního outfitu?

Staň se jednou z nich

Mnohé z vás jistě tento pojem sice moc dobře znají, ale pro ty ostatní ho tu raději krátce připomenu. Pin-up znamená v překladu „dívka přišpendlená k nástěnce“ a v podstatě si můžeš představit krásné modelky, které se snaží upozornit na svoje ženské přednosti. Obrázky těchto modelek bývaly velmi často dělány jako plakáty, ke kterým si oboje pohlaví mohlo nosit kapesníčky. Holky, aby si poplakaly nad těmito idoly, chlapci, aby … je použili na něco jiného. Pin-up modelky se snaží zdůrazňovat ženské tvary, tedy boky, zadeček, ňadra, apod. Jejich největší zástupkyně můžeš najít především v éře 50.let. A protože tato „móda“ je stále v „módě“ – vyzkoušej i ty tento look!

Základem jsou šaty

Nejzákladnější věcí pro tento styl jsou jistě šaty. Ty jsou totiž celkem specifistického vzhledu. Jak již bylo řečeno, tento styl se snaží vyzdvihovat ženskost, což znamená, že i oblečení je takto uzpůsobeno. Kdo ví, o čem je řeč, nejčastěji si představí puntíkaté upnuté šaty cca po kolena, nebo něco, co nosily Stephordské paničky. Představa je to jistě správná, ale variant existuje mnohem víc a ty by ses rozhodně neměla vázat jenom na tuhle jednu. Zkus být odvážnější, originálnější a posunout pin-up zase o kousek dál. Přeci jen už nemáme padesátá léta.

Drsná pin-up

I v tomto stylu můžeš popustit uzdu a stát se tvrďačkou. K tomu ti pomůže výběr těch správných šatů. Je totiž v vlastně úplně jedno, co je na nich za vzor, podstatou stylu pin-up je, že jejich tvar ti zdůrazní postavu. Prsa, zadeček a boky budou už z dálky volat po pozornosti i v takovém oblečení, na kterém jsou například lebky a pavouci. A nechceš-li to dávat najevo příliš, vyber si třeba šaty, na kterých budou zamaskované v kytičkách. Méně nápadné jsou pak také šaty s netopýry nebo třeba klasické černé.

Klasické černé šaty jako ideální ingredience pin-up stylu

Klasické černé šaty jako ideální ingredience pin-up stylu

Opravdová padesátá

Aneb pravá pin-up se vším všudy. Jestliže se chceš držet v mezích a pin-up styl vzít v jeho nejklasičtější podobě, vyzkoušej si jakékoliv puntíkaté šaty, které ti zdůrazní boky, jsou po kolena a zároveň mají širokou sukeň. Originálně, avšak v mezích slušnosti, jsou jistě i šaty vypadající jako zástěrka, kterou nosila v kuchyni tvoje babička při pečení. A co teprve šaty v pastelových barvách? S těmi jistě také nešlápneš vedle, stejně jako s šaty alá plavky padesátých let.

Puntíky prostě nemohou zklamat

Puntíky prostě nemohou zklamat

Dolaď i ty nejmenší detaily

Pokud ti ovšem šaty jdou proti srsti a přesto chceš zkusit být pin-up girl, podívej se například na kraťásky s vysokým pasem nebo obdobně dělanou úzkou sukeň. Modelkou z padesátých let tě ale neudělá jenom tvoje oblečení. To se totiž musí sladit s dalšími detaily, jako jsou tvoje boty, účes, make-up a další doplňky. Vyzkoušej tedy třeba náušnice ve tvaru sladkých muffinů a k tomu černé bolerko a uvidíš, že samotné šaty potom dostanou úplně jiný nádech.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.