Styl a móda

Už znáte plugy a tunely do ucha? ;)

Plugy do ucha a tunely do ucha jsou k modifikaci lidského těla používány již tisíce let. Měly a pořád mají důležitý význam pro jednotlivé kultury po celém světě.

Jak jste si jistě sami všimli, tak i u nás nacházejí stále více příznivců. A není se čemu divit!!!

Co je to plug do ucha?

Plug do ucha je plný šperk válcovitého tvaru. Na jednom popř. na obou koncích bývá rozšířený, aby lépe držel v uchu a nedocházelo k jeho vypadávání. Vyrábí se z nepřeberného množství materiálů. U nás jsou nejrozšířenější plugy z akrylátu (plastu), dřeva a chirurgické oceli. Ovšem není problém sehnat plugy z kostí, rohů, skla apod. Na výběr máte také z rozsáhlého množství motivů, log a potisků, které by měli doladit Váš styl.

Největší výběr originální plugů do ucha najdete tady: plugy do ucha

Co je to tunel do ucha?

Tunel do ucha je šperk velmi podobný plugu do ucha, jen je na rozdíl od něj dutý. Vybrat si můžete z tunelů se šroubovacím závitem pro snadnější aplikaci, nebo z tunelů které jsou na obou koncích mírně rozšířené. Co se týče materiálů, tak je to stejné jako u plugů do ucha. Prostě a jednoduše: Vaší představivosti a vkusu se meze nekladou 😉 Záleží jen na Vás, kterým originálním kouskem si ozdobíte ouško popř. obě 😉

Pokud preferujete tunely do ucha velký výběr naleznete tady: tunely do ucha

Tunel do ucha

Jak roztáhnout ucho do požadované velikosti?

Proces roztahování si můžete zvolit ze dvou spůsobů, buď to skokové nebo postupné. U skokového roztahovaní se používá puncher na místo jehly a díky tomu se nám do ucha vejde větší šperk. Tato metoda se však používá jen do určitého průměru. Pokud chcete vetší průměry 10mm a víc je potřeba ucho roztahovat postupně pomocí tzv. Roztahováků. Ideální tempo roztahování je 1mm za 2 týdny.

Ale nezapomeňte: Roztahujte Vaše ouško pěkně pomalu a Váš vysněný plug či tunel aplikujte pouze do správně zahojené dírky! Poté už jen rozšiřujte svoji sbírku plugů a tunelů 😉

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.