Styl a móda

Účes za 2 tisíce! Jak se vyhnout předraženým kadeřníkům?

Myslíš si, že hezký účes je drahá záležitost? Tak to patříš k více než polovině českých žen, které ceny v kadeřnictvích považují za vysoké. A není se čemu divit. Jak najít kvalitního kadeřníka a zároveň nezruinovat rozpočet?

Od čerta k ďáblu

Cena nejen u kadeřnictví často vůbec neodpovídá kvalitě účesu, který ti na hlavě vytvoří. Bohužel, ale je to tak. Mnohokrát jsem se objednala do prestižního salónu v centru Prahy, abych odešla s helmou na hlavě a bez dvou tisíc v peněžence. Úplně levné podniky také nejsou dobrou volbou. Mohou se snažit, ale nízká cena se odráží na kvalitě barev a přípravků, které používají. Velký průzkum webu znamykadernik.cz odhalil, že mnoho žen se stříhá doma samo, případně za pomoci kamarádky. A důvod? Příliš vysoká cena. Nedivím se, kdo by chtěl za zastřihnutí konečků a ofiny zamavát klidně i devíti stovkám. Ostatně stačí se podívat na výsledky v grafu níže a hned pochopíš.

Vysoké ceny

Některé kadeřnické služby jsou zkrátka předražené, i když to první pohled do ceníku často ani neodhalí. Jak je to možné? Služby a jednotlivé úkony jsou tak moc rozděleny, že člověk nakonec zaplatí snad i za to, že se může podívat do zrcadla. Jak mezi velkým množstvím podniků doopravdy najít ten, ze kterého budeš odcházet spokojená?

Když se o tebe doopravdy pečuje

Kromě cen je zarážející také přístup některých kadeřníků. Nesnaží se zjistit a konzultovat s tebou, co by ti mohlo doopravdy slušet. Z návštěvy pak nemáš dobrý pocit. Velkých chyb se dopouští také při oslovování zákaznic. Mezi kadeřnictvími je velká konkurence a lidé dnes čím dál víc šetří. Mnoho provozovatelů podceňuje důležitost propagace svého salónu a ty tak nemáš ani šanci dobrý podnik objevit. Nemluvím tady o billboardu někde u dálnice, ale o poctivé komunikaci se zákaznicemi a poskytování dostatečného množství informací. Vždyť i to je určitý druh péče. Důkazem budiž to, že větší sledovanosti na znamykadernik.cz dosahují ty salóny, které si svůj profil spravují sami, dají si práci se zajímavým popisem, poctivě vyplní otevírací dobu a nahrají aktuální fotky z prostředí salónu.

Pečlivě vyplněný profil s popisem a fotkami ti pomůže lépe vybrat.
Pečlivě vyplněný profil s popisem a fotkami ti pomůže lépe vybrat.

Záleží na tvém názoru?

Spokojenost zákaznic by měla být pro kadeřnictví na prvním místě. Bohužel mnoho z nás se bojí ozvat, nebo je nám trapné kritizovat něco, co stálo tolik peněz. Výsledkem je, že nekvalitní podniky dál přežívají na úkor těch, které třeba nemají tak dobrou polohu, ale zájem zákaznic by si zasloužily mnohem víc. Stejně tak je docela známé, že na internet přidáváme pouze negativní zážitky. Když nás něco naštve, máme chuť se o to podělit. Naopak pozitivní zážitky si necháváme pro sebe. Pokud chceš pomoci oblíbenému kadeřníkovi, neváhej ho podpořit sepsáním vlastní zkušenosti. Důležitost hodnocení ostatně potvrzuje i Michal Rost ze znamykadernik.cz: „Největší dopad na sledovanost má pravidelnost hodnocení. Pokud kadeřník jednou za čas poprosí své spokojené klienty, aby napsali, jak jsou s účesem spokojeni, drží se jeho salón často v seznamu aktuálních recenzí, který sleduje největší počet našich návštěvníků. Zároveň je to pro návštěvníka signál, že je kadeřnictví stále oblíbené.“ Bohužel i se zákaznickými recenzemi je to někdy složité. Všechny jsou proto kontrolovány a v případě nesrovnalostí smazány. Právě díky tomu se můžeš na recenze spolehnout a vybírat podle nich tvého dalšího kadeřníka. Reálné příspěvky jsou totiž milionkrát hodnotnější než nějaké naklikané hvězdičky.

Kvalitní kadeřník nemusí být drahý

Existuje mnoho pohledů na cenu. Co je drahé pro někoho, může být levné pro druhého. U kadeřnických služeb je tak mnohem důležitější vnímání ceny v porovnání s výsledkem. Nelze si myslet, že vše, co stojí víc než 500 Kč, je už drahé. Za opravdu moderní a slušivý účes si ráda zaplatí každá z nás. Nemám snad pravdu? Větším problémem jsou drahé až předražené salóny, které se tváří profesionálně, ale vycházíš z nich nespokojená. Dej si na takové pozor a předem si zjisti, co o nich jiné zákaznice píšou. Pár minut čtení ti ušetří nervy i peníze.

Známý kadeřník

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.