Styl a móda

Trendy povlečení

Jaké povlečení je aktuálně trendy? Objevte ty nejzajímavější styly a nechte se inspirovat.

V ložnici strávíme třetinu našeho života, a proto bychom si zde měli pobyt maximálně zpříjemnit. S tím nám může pomoci i povlečení, které bychom si měli vybírat tak, aby bylo kvalitní a z co nejpříjemnějšího materiálu, v němž se budeme cítit dobře a získáme pocit, že se vznášíme na měkoučkém obláčku.

Běžné je, že se členové moderní domácnosti řídí aktuálními trendy nebo svým vlastním vkusem. Dá se říci, že kromě kvality, je v dnešní uspěchané době často upřednostňována snadná údržba povlečení před jeho designem. Samozřejmě, že je to individuální, protože u řady lidí hraje hlavní roli právě design, navíc potěší i velký výběr různých motivů a vzorů.

Současný trend versus materiál

Dlouhodobě jsou velmi oblíbené motivy v podobě různých písmen a textů v jakékoliv formě či velikosti. S ohledem na to, že si svou popularitu udržují delší dobu, považují se již v podstatě za klasiku. Ovšem pozadu nezůstávají ani motivy měst, památek, různých výjevů, zvířat z divočiny a také filmových i animovaných postaviček. Frčí také jednobarevné povlečení, zejména jemná béžová, tyrkysová, lososová a broskvově oranžová, ale také holubičí šeď.

Pokud jde o materiály, tak zřejmě nejvíce jsou momentálně IN takové, které není nutno udržovat, tzn. žehlit a když už vyžadují žehlení, pak by to mělo jít velmi snadno, čehož docílíte díky speciálně upraveným materiálům. Pro tyto účely jsou předurčeny vysoce kvalitní materiály, kterými jsou bavlněný satén nebo jemný úplet. Z moderních materiálů pak mikrovlákno, jež kromě snadného žehlení také rychle uschne.

Základní druhy povlečení

Bavlněné povlečení

Tradiční bavlněné povlečení je naprostou klasikou a stále si udržuje spoustu fanoušků i v současné moderní době, kterou ovládají nové materiály. Toto povlečení vyniká prodyšností a savostí, navíc je měkké a šetrné k pokožce. Nevýhodou je nutnost jej žehlit.

Saténové povlečení z bavlněného saténu

K jeho výrobě se používá vysoce kvalitní bavlna, jež má jemný lesklý povrch. Saténové povlečení je velmi hebké, jemňoučké, ale zároveň pevné a trvanlivé.

Krepové povlečení

Naprostým favoritem mezi současnými trendy je krepové povlečení, které se absolutně nemusí žehlit. Vyrábí se ze 100 % bavlny. Někdy se stává, že jeho hladká část střídající se s tou zvrásněnou nevyhovuje každému a na dotek je pro takového člověka nepříjemné. Nebývá to ale často a  ve většině případů si lidé tento druh povlečení nemohou vynachválit.

Flanelové povlečení

Flanelové povlečení se rovněž vyrábí ze 100 % bavlny, ovšem během výroby je použita hustě tkaná látka, jež má mnohem vyšší gramáž a je speciálně upravena tzv. počesáním. Vlastnosti má jako typické bavlněné povlečení, ale je mnohem jemnější, hebké a hlavně úžasně hřeje, takže je dokonalé pro zmrzlíky.

Povlečení z mikrovlákna

Oblíbený materiál patří k současným trendům díky tomu, že když se ho dotknete, máte pocit, že se dotýkáte hedvábí. Povlečení z mikrovlákna je jemné a stálobarevné, což znamená, že i po několika vypráních stále převládají jasné barvy bez známek blednutí. Velkou výhodou je, že se může používat celoročně, protože v zimě vás příjemně zahřeje, zatímco v létě chladí.

 

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

  • Dneska už se dají pořídit takové materiály a na internetu lze najít tolik návodů a tipů, jak o povlečení správně a snadno pečovat, že se na ten design člověk může naštěstí zameřit mnohem víc 🙂 Adéla