Styl a móda

Trefa do černého při nakupování dárků? Podařilo se mi potěšit celou rodinu!

Život každého z nás přináší nejrůznější životní jubilea. Narozeniny, jmeniny, svatby,  promoce, a vůbec nejrůznější společenské svátky, které se u nás tradují již po několik desetiletí, ale i ty nové a méně zažité…

Každý z nás jim přikládá menší či větší význam, ale tak jako tak, čas od času přemýšlíme o koupi nějakého dárku takřka všichni. Dlouhá léta bylo pro mne nakupování dárků spíše prokletím, protože ne vždy jsem se svým dětem či manželovi zavděčila, třebaže jsem si pokaždé dala s výběrem dárku záležet. Děti pomalu dospívaly a bylo čím dál obtížnější je jakoukoliv věcí nadchnout, a také manželova praktičnost a neochota zvykat si na nové modní doplňky mě v nakupování dárků příliš nepodporovala.

Čas od času jsem svoji bezradnost řešila darováním určitého finančního obnosu, ale ani to nebylo to pravé ořechové. S láskou kupovaný dárek, který se trefí do gusta obdarovaného, je zkrátka k nezaplacení…

Když jde nakupování od ruky

Teprve před pár lety jsem si s tímto zdánlivě neřešitelným problémem poradila. Blížil se čas Vánoc a já jsem se jen tak nazdařbůh procházela po Metropoli Zličín a zase přemítala o tom, co komu koupit pod vánoční stromeček. Nic rozumného mě samozřejmě nenapadalo a jak jsem tak o nadcházejících Vánocích přemýšlela, došla jsem pomalu až k obchodu se značkovým koženým zbožím.Obchod Delmas vyzařoval na dálku kvalitu, luxus a preciznost a já jsem se ani neodvažovala vstoupit dovnitř. Nikdy jsem totiž nikomu kožené zboží jako dárek nekupovala a ani nikdo z rodiny si na podobné věci nepotrpěl. Ovšem vstoupila jsem dovnitř a byla jsem velmi vlídně uvítána sympatickou paní prodavačkou. Byl to přesně ten typ ženy, která své práci rozumí a které jsem se jen tak mezi řečí zmínila o mé nerozhodnosti s vánočními dárky. Nakupování v Delmasu bylo velmi příjemné a já jsem tam strávila bezmála hodinku. Ovšem v žádném případě jsem toho nelitovala. Odcházela jsem totiž s dárky pro celou rodinu a velmi spokojená s kvalitou, výběrem a v neposlední řadě i s cenou za celkový nákup.

Ten rok bylo doslova požehnáním pozorovat rodinu, jak s napětím rozbalují balíčky a radostí se všem červenají tváře. Dceři i zeťovi jsem udělala velkou radost, protože krásná kožená kabelka a pánská kožená peněženka byla trefou do černého. I můj syn se radoval z nového koženého pásku a pouzdra na doklady, manžel naopak nechtěl z ruky pustit novou koženou aktovku, kterou již nutně potřeboval.

Nedlouho po Vánocích má moje dcera narozeniny a já už ani na chvíli neváhala a usedla jsem k internetu. Na stránkách firmy Delmas jsem zjistila, že firma má českého vlastníka a na českém trhu dlouholetou tradici již od roku 1992. Velkou výhodou bylo, že má také své dva kamenné obchody v Metropoli Zličín a ve Vodičkově ulici, kde je možnost zboží si prohlédnout. Jednoho dne jsme tedy pozvala svoji dceru na oběd, kousek od její kanceláře a při té příležitosti jsem ji nabídla prohlídku obchodu právě ve Vodičkově ulici. A narozeninový dárek byl rázem na světě. Stala se jím dámská kožená peněženka, která přesně ladila s nedávným vánočním dárkem. Stejně jako v Metropoli, i zde nás obsluhovala milá a profesionální prodavačka, která nás ochotně seznámila i s ostatním sortimentem. V nabídce obchodu jsou totiž k mání nejen kabelky a peněženky, ale také mnohé další výrobky a modní značky především. Calvin Klein, David Jones, Guess, Samsonite a mnohé další, které jsem ani neznala.

Nákupem narozeninového dárku ovšem moje návštěvy v obchodě neskončily. Zanedlouho poté mi můj syn telefonoval s tím, že se mu na koženém pásku rozbilo poutko a chtěl pásek vyreklamovat. Nabídl se, že si vše obstará sám, ale já jsem si i tuto záležitost vzala na starost, protože to byl přeci můj vánoční dárek. S výměnou zboží a s reklamacemi jsem měla vždy jen špatné zkušenosti a nechtěla jsem, aby je řešil můj syn. Ovšem tentokrát se žádné nepříjemnosti a výmluvy stran prodejce nekonaly.

Dárky se vybírají snadno

Firma Delmas totiž velmi dbá na dobré jméno a spokojenost zákazníků především. Zboží mi bylo okamžitě vyměněno za nové a já odcházela domů s novým katalogem na nadcházející sezonu v ruce. Měla jsem plán a o jiném dárku už jsem nepřemýšlela. Narozeniny mého syna se totiž blížily a já věděla naprosto přesně, co mu koupím jako dárek.

Můj syn totiž často cestuje do zahraničí a pokud existuje na světě někdo, kdo má neustále problémy se zavazadly, tak je to právě on. Zejména v asijských destinacích je poměrně časté vykrádání kufrů přímo na letišti. Už několikrát se mu stalo, že zámek na kufru byl poškozený a neustálé dohadování s pojišťovnami nikoho nebaví příliš dlouho. Jejich nejčastější radou bylo pořídit si pro příště kvalitní kufr s kodovým zámkem. A právě ten jsem se mu rozhodla koupit. Kufr jsem tentokrát vybírala i s manželem, protože k synovu kulatému jubileu jsme se rozhodli opatřit kufr jeden z nejkvalitnějších. Jak se ukázalo, kufry samsonite a kufry rimowa nabízely to nejlepší z nejlepšího a my jsme nakonec vybrali krásný černý a elegantní kufr, za který nás syn oba dva pochválil.

Zdálo by se, že nákupů u Delmas bylo více než dost a že se poohlédnu taky po jiných dárcích. Ovšem chyba lávky. Tentokrát se blížily narozeniny mého muže, a taky výročí naší svatby a mě by ani ve snu nenapadlo vybírat dárek někde jinde. Na nákup jsem se těšila a tentokrát jsem z obchodu odcházela s novou koženou taškou přes rameno, kterou můj muž sice nikdy předtím nenosil, ale kterou si okamžitě zamiloval. Doplnila jsem ji i o novou peněženku a rozhodně jsem nešlápla vedle.

Jak jsem tak mohla při návštěvě obchodu vypozorovat, stal se oblíbeným nejen pro mne, ale také pro mnoho mladých dívek a žen, které zde nakupovaly stejně jako já. Nejčastěji to byly kožené opasky nebo tašky přes rameno pro své přítele či manžely, a jak jsem se v obchodě dozvěděla od jedné mladé zákaznice, Delmas si oblíbila již před mnoha lety, kdy zde kupovala kožený pásek tatínkovi k narozeninám. Se smíchem dodala, že tatínek tenkrát konečně dostal po mnoha letech svůj první kožený opasek, díky kterému už by konečně mohla dostat na zadek, pokud by zlobila… :o)

Ani nevím jak, ale nadešly další Vánoce. Že jsem si v žádném případě nelámala hlavu s výběrem dárků je asi nejspíš všem jasné. Stejně tak samozřejmě očekávala dárek od firmy Delmas celá moje rodina. Vždy se našlo něco nového, co někdo z nás potřeboval a o čem přede mnou „nenápadně hovořil“. Dcera snila o nové kabelce tak často, až jsem jí podstrčila vánoční katalog, aby si z něj svůj dárek od Ježíška vybrala… Vánoce v naší rodině poprvé slavila i synova nastávající nevěsta, a tak i ona našla v balíčku pod stromečkem novou koženou peněženku. A stejně jako ostatní, i ona měla ze svého dárku z pravé kůže radost.

A nejenom ona. Třebaže nakupování kožených výrobků jako dárků, jsem považovala za moje hájemství, i já jsem se poprvé mohla radovat z dárku zakoupeného v Delmas.

Ježíšek totiž míjel právě tento obchod a vybral pro mne krásnou soupravu stávající z kožené kabelky, rukavic s kožešinkou a peněženky. Když jsem dárek otevřela, nevěřila jsem svým vlastním očím a hodnou chvíli jsem nemohla nalézt slov.

Inu, i já jsem nejspíš byla po celý ten dlouhý rok hodná……

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.