Styl a móda

Takto vznikají vyDařené kabelky

Sháníš kabelku, kterou jen tak někdo nemá? Nápaditou, precizně vyrobenou a originální? V tom případě se začti do rozhovoru s Darinou Hubáčkovou, která ti představí značku Dara bags.

Tak jsem si brousila po internetu a hledala kabelku, která by byla pro mne tou pravou. Jedna byla celkem hezká, druhá se mi hodila ke kabátu, ale pak jsem našla kabelky od Dara bags. A ty už byly úchvatné. Věřím, že po přečtení rozhovoru a prohlédnutí pár obrázků, se mnou budeš naprosto souhlasit.

1. Co nebo kdo je vlastně Dara bags?

Dara bags je živelný organismus plný barev a nápadů, svěží a tvůrčí. Z mé původní myšlenky vzešla postupně mladá, progresivní značka, kterou tvoří lidé pro věc nadšení. Dara bags jsou však především kabelky, ty máme opravdu všude. Každý, kdo se Dara bags nějakým způsobem dotýká, s kabelkami žije, jí a pomalu i spí.

2. Je výroba kabelek jen koníček, nebo je to vaše zaměstnání (resp. podnikání)?

Navrhování a šití jako takové bylo mým koníčkem odjakživa. Vystudovala jsem oděvní průmyslovku se zaměřením na návrhářství a od té doby mě móda doslova pohltila. V době své mateřské dovolené, kdy jsem sama navrhla a ušila svou první „darabagsku“, se pak tento koníček stal postupně i mou obživou. A dnes je z něj prosperující firma. Už to dávno není koníček, ale velký, silný kůň.

Sladěno do červena

3. Co vás dovedlo k navrhování a výrobě těchto skvělých kabelek?

Jak už jsem řekla, u zrodu stál nápad. Ušít barevnou, veselou kabelku. Do doby vzniku Dara bags se pěkná barevná kabelka jen těžko sháněla. Existovaly nudné, fádní barvy. Černá, hnědá, béžová, nebo odvazová červená. Tenhle český stereotyp jsem chtěla nějak prolomit. A povedlo se.

4. Čím si projde kabelka od nápadu k zákazníkovi?

Každá kabelka prochází poměrně náročnou cestou. Na počátku stojí nový střih, který se mi vylíhne v hlavě. Myšlenku přenesu v tužce na papír a společně se švadlenou vyrobíme prototyp. Ten prohlédneme, zhodnotíme a vyladíme na něm případné drobné mouchy. Poté přichází ryze dobrovolný tester, který tašku zatíží běžným denním nošením. Během testování znovu dolaďujeme, co je potřeba. Po testování se barevně nakombinuje část nové kolekce a také se ušije. Našitá kolekce čeká na nafocení, úpravu fotek a vložení na stránky eshopu. Cesta některých kabelek pak ještě pokračuje do našeho kamenného obchodu na pražském Andělu, kde na ramínku vyčkávají na svou novou potencionální majitelku. A věřte tomu, že některé se opravdu ohřejí jen chvilku.

U každého modelu je kabelka, abys odhadla velikost kabelky.
U každého modelu je kabelka, abys odhadla velikost kabelky.

5. Kde hledáte inspiraci k novým nápadům?

Nové typy tašek vymýšlím vždy sama a každý střih vznikne podle toho, jakou kabelku já, nebo někdo v mém blízkém okolí zrovna potřebujeme. Největší inspirací mi tudíž je sám život. Obecně mě pak často inspirují různé tvary, tvarová skupenství a zajímavé detaily. Je to různé.

6. Jakým materiálům dáváte přednost?

Materiály vybírám zásadně sama, a to jak z domácí, tak zahraniční produkce. Pro své zákaznice chci skutečně jen to nejlepší, protože si zakládám na tom, aby všechny kabelky nesoucí logo Dara bags byly opravdu perfektní a nerozpadly se po několikerém nošení tak, jako tomu u mnoha na trhu běžně dostupných tašek nezřídka bývá. Šijeme převážně z kvalitních čalounických koženek, kožené výrobky pochází z pravé hovězí štípenky. Látkové tašky jsou vyrobeny z vysoce gramážní bavlny a jejich barva nebledne. Také ostatní komponenty volím velmi uváženě s přihlédnutím k jejich maximální kvalitě.

Barvičky
Barvičky

7. Jak byste charakterizovala své typické zákaznice?

Našimi zákaznicemi se stávají ženy a dívky, které mají jeden důležitý společný znak. Chtějí se odlišovat od davu. A toho díky kabelce z dílny Dara bags dosáhnou neobyčejně lehce. Zákaznice nám často popisují, jak jsou na ulicích v centru pozornosti nejen mužů, ale také kolemjdoucích žen. Některé dostávají dokonce přímé otázky, kde svou kabelku sehnaly. Naše tašky prostě vyzařují cosi nápadně zajímavého už na dálku.

8. Kromě kabelek, co můžou holky ve vašem obchodě koupit?

Kromě kabelek můžete u nás na Andělu pořídit i různé módní doplňky – opasky, dokladovky, peněženky, klíčenky apod. Součástí našeho sortimentu jsou také tylové sukně Tutu od Akari /budete v nich vypadat jako Carrie Bradshaw v Sexu ve městě/ a také jelínkové šperky od Deers.

Velký růžový výběr
Velký růžový výběr

9. Plánujete něco nového do budoucna? Prozradíte nám, co to bude?

Plánů do budoucna mám spoustu, patřím k lidem, kteří chvíli neposedí, ani nepostojí. V této chvíli mám ve stádiu návrhů další nové střihy tašek, takže se těším, až je všechny postupně zrealizujeme do konečné podoby.

10. Kde můžeme vaše kabelky koupit?

Primárně můžete naše kabelky nalézt na našem eshopu www.darabags.com a také na našem prodejním místě na fler.cz. Živé střetnutí s kabelkami Dara bags doporučujeme v našem pražském obchodě na Andělu (Lidická 35, Praha 5), nebo v našem ostravském ateliéru (Zengrova 33, Ostrava). Na obou místech si lze tašky nejen ohmatat, ale také si podle vzorníků sestavit kabelku zcela podle vlastních představ. Barevně si můžete nakombinovat kompletně vše, včetně barvy zipů a podšívek. V Praze vám pomůže náš milý prodavač František, či jeho pomocnice Denisa, Martina, nebo Tereza a v Ostravě se vám budu věnovat přímo já.

Když sháníš zelenou kabelku
Když sháníš zelenou kabelku

11. Teď na chvíli necháme práce. Povězte, jak a s kým nejraději trávíte svůj volný čas?

Volného času pravda moc nemám, ale když už nějaký zbyde, trávím ho většinou aktivně. Miluji hory a moře. Nejčastěji jezdím do beskydských Malenovic, kde čerpám sílu na další život ve městě, relaxuji a čistím si hlavu. Odpočinkový čas trávím se svou rodinou, především se svým téměř čtyřletým synem Šimonkem. Ráda si také vyjdu ven s kamarádkami, znáte to, odpoledne nákupy a kafíčko a večer třeba nějaký osvěžující drink. Ale tuhle zábavu si dopřávám spíše výjimečně – není čas. Největším koníčkem stále zůstává má práce, Dara bags, tudíž se můj volný a pracovní čas zcela přirozeně prolínají.

12. Vzkážete něco vašim potencionálním zákaznicím?

Vzkážu snad jen jediné. Vy ještě nemáte svou darabagsku? Je na čase to změnit. Mějte vyDařený den!

Darina Hubáčková
Darina Hubáčková

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.