Styl a móda

Stop zimní depresi! Vyhoďte zbytečnosti a pročistěte si hlavu

Hektický konec roku a vánoční svátky jsou za námi, leden je v plném proudu a na nás často dopadají zimní deprese. Jaro je daleko, pořád je tma a venku je zima. Poradíme vám, jak se nepříjemných pocitů zbavit. Vytahejte kostlivce ze skříně. A to doslova.

O dvě čísla menší blůzka, do které možná jednou zhubnete? Vyhodit. Flekaté triko, které by se ještě mohlo hodit na doma? Pryč s tím. Heboučký svetřík, který častým praním změnil barvu? A takto bychom mohli pokračovat do nekonečna. Udělat čistku v šatníku je nicméně jednou za čas potřeba a dokonce je to zdraví prospěšné. Vyčištěním skříně si nejen vyčistíte hlavu, ale také uděláte prostor na nákup nových kousků, které vám udělají radost. Třeba parádních večerních šatů na nadcházející plesovou sezónu.

Na hromadu s tím

Pro nikoho není jednoduché zbavovat se věcí. Existují ale zaručené metody, které s tím mohou pomoci. Jednou z nejoblíbenější je metoda japonské mistryně v uklízení Marie Kondo, která doporučuje vyházet všechno oblečení na jednu hromadu, každý kousek vzít dohromady a zeptat se: „Přináší mi tohle radost?“. V případě, že cítíte drobné zaváhání, vyhoďte to. Na hromadě vyhodit by určitě měly být i všechny kousky, které jsou roztrhané – kdybyste je ještě chtěli používat, zašili byste je hned po nehodě. Dále vyhoďte věci vybledlé, seprané a znehodnocené například bělidlem a jinou chemikálii.

Stop zimní depresi! Vyhoďte zbytečnosti a pročistěte si hlavu

Pošlete to dál

Pokud si nejste jistí a vyhazování vám rve srdce, umístěte oblečení do igelitky, tu dobře uschovejte a nechte ji „odstát“. Pokud si za měsíc ani jednou nevzpomenete, tašky se zbavte. Pokud jste na ni mysleli často, máte právo nahlédnout a nejpalčivější 3 věci vrátit do šatníku. Oblečení, kterého se zbavujete, můžete věnovat některé z neziskových organizací, nebo do textilních kontejnerů pro potřebné. Ti si z vaší garderóby vytřídí to potřebné a zbytek vyhodí. Myšlenka na to, že se váš oblíbený kousek ještě využije, vám možná s vyhazováním pomůže.

Zaplňte bolest v srdci i v šatníku

V ochranné vyhazovací lhůtě si navíc určíte věc, kterou byste chtěli novou. Nechcete přeci hned vaší skříň zaflákat zbytečnostmi, že? Pokud již dlouho toužíte po nových plesových šatech, saku nebo třeba sexy kozačkách, může to být právě ta vysněná věc, kterou si koupíte. Anebo už se chcete naladit na jarní vlnu? Pak si pořiďte kousek v nějakých jasných jarních barvách, třeba zelené nebo žluté.

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

  • Super článek. Já taky dělám čas od času obměnu šatníku. Je to potřeba, aby člověk nenosil furt do kola to samé oblečení. Pokaždé hodně oblečení vyřadím a pošlu ho do second handu https://www.onlinesekac.cz/ . Oblečení je ještě dobré, tak si ho může někdo koupit a já mám pak ve skříni zase dost místa na nové kousky.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.