Styl a móda

Správná sportovní podprsenka tě vždy podrží

Aby sis mohla sportování pokaždé naplno užít, potřebuješ se především cítit pohodlně a příjemně. Mnohé ženy přitom nejčastěji řeší potíže s výběrem správné podprsenky, která by jim takový pocit mohla dodat.

Pohodlí na prvním místě

Kromě toho, že houpání prsou může být až bolestivé, dochází při něm k natahování a postupnému povolování vazů, které prsa drží. Úplně zabránit pohybu ňader není možné, ale správnou podprsenkou můžeš houpání omezit až o polovinu, což už má značný vliv na tvoje pohodlí.

Nejčastější chybou, kterou dělá většina žen při nákupu podprsenek, včetně těch sportovních, je výběr menších košíčků a většího obvodu, než jaký je potřeba. Základním pravidlem, podle něhož se můžeš orientovat, je že podprsenka nesmí nikde odstávat, pod spodní lem by se ti přitom měl vejít jeden prst a pod ramínka dva. Ani správný výběr střihu není složitý, jen musíš zvážit několik faktorů.

Jakou podporu potřebuješ?

Začni tím, že si zvolíš, na jaký sport podprsenku budeš nosit, a tudíž jakou podporu pro svá prsa potřebuješ. Ať už jsi jakkoli obdařená, na jógu nebudeš potřebovat stejnou podporu, jako na běhání. S úrovní podpory souvisí také střih podprsenky. I když se ti mohou nejvíce líbit lambády se špagetovými ramínky, na sporty s vyšší zátěží jsou naprosto nevhodné.

Celkově vyšší podporu nabízejí podprsenky s oddělenými košíčky a zkříženými širokými ramínky. Po takové sáhni, pokud se chystáš běhat, hrát tenis, trénovat street dance nebo jezdit na koni. Pokud jsi byla obdařena většími prsy, vol raději podprsenku se širokými ramínky, které se na zádech nespojují a třeba jen kříží. Jednotlivá ramínka takto lépe rozloží hmotnost a prsa spíš udrží na místě.

adidas Supernova Racer Bra

Podprsenka adidas Supernova Racer Bra je skvělým běžeckým nebo tréninkovým topem. Cena 999 Kč.

Naopak pokud se chystáš na in-line bruslení, fitness nebo cyklistiku, bude ti podprsenka s vykrojenými zády naprosto vyhovovat. Podprsenky se špagetovými ramínky mají často bezešvou konstrukci a jsou vhodné pro méně zátěžové sporty, jako například jóga, pilates, posilování nebo chůze.

adidas All Over Printed Bra

Podprsenka adidas s ergonomickým střihem nabízí střední podporu.

Podpora podprsenky vychází ze tří částí – spodního lemu, ramínek a košíčků. Kvalitu podpory si přitom můžeš otestovat přímo v prodejně. Uchop vršek ramínka a prostředek odpovídajícího košíku a zatáhni je od sebe. Čím méně je přední část ramínek pružná, tím větší podporu podprsenka nabízí. Stejně od sebe zatáhni vršek a spodek košíčku. Opět, čím méně je pružný, tím lepší je podpora prsu. Spodní lem nejlépe otestuješ ve zkušební kabince. Nesmí tě zaškrtit, ale musí udržet podprsenku na místě, když zvedneš ruce.

Vychutnej si každý pohyb

Ani při sportu navíc nemusíš rezignovat na svůj vzhled. Například sportovní podprsenky adidas pořídíš v mnoha jásavých barvách nebo s pěknými potisky a můžeš je nosit i jako samotné topy. Kromě toho, že dodají správnou podporu, zaručí ti dostatek pohodlí i díky funkčním technologiím. Oceníš například střih formotion, který se přizpůsobí každému tvému pohybu a nebude tě omezovat.

Samozřejmostí jsou také kvalitní a prodyšné materiály s výbornou schopností odvádět pot a udržovat příjemnou teplotu těla. Nenech se už ničím odradit od sportu a vychutnej si každý pohyb naplno.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.