Styl a móda

Snubní prsteny – vzácné kovy

K přípravě svatby patří výběr snubních prstenů, nelehký to úkol pro budoucí novomanžele.

Prsteny se vyměňují jako důkaz lásky, oddanosti a věrnosti, symbolizují lásku a vzájemnou sounáležitost. Na rozhodování o jejich koupi je dobré ponechat si dostatek času, obzvlášť pokud chcete originální snubní prsten, který nemá nikdo jiný na světě a necháváte si ho zhotovovat na zakázku přesně podle Vašeho přání. Rozhodujících faktorů je spousta, stěžejním však zůstává cena, od ní se pak odvíjí materiál prstenů. Snubní prsteny jdou s dobou, jejich výběr je stále širší, ať už se to týká materiálů nebo designů. Tradiční a stále nejčastěji kupované snubní prsteny jsou vyráběny ze zlata. Zlaté prsteny mají skutečnou hodnotu, která časem neztrácí, svoji krásu si zachovávají spoustu let.  Ve šperkařství se nejčastěji používá 14ti karátové zlato, to ryzí je totiž příliš měkké a tak se na výrobu klenotů nehodí. Prsteny ze zlata dávno nemusí být pouze žluté. Stále větší popularitě se těší zlato bílé. Jedná se o slitinu zlata s jiným kovem, nejčastěji palladiem, niklem, zinkem nebo stříbrem, která se na závěr doplní rhodiem, jež zlepší jeho vzhled. Velkým trendem je dnes netradiční růžové zlato, které se vyrábí přimícháním dalšího kovu, nejčastěji mědi, ta dodá šperku načervenalý nádech. Možné jsou i prsteny různých barevných kombinací zlata.

Přijatelnou alternativou a lákavé poměrem ceny a kvality jsou také prsteny ze stříbra. Ty jsou v mnohém podobné těm z bílého zlata, vydrží však daleko méně, stříbro je totiž měkčí a častěji oxiduje. Stříbrné prsteny se snadněji poškrábou a už po pár dnech nošení může být jejich jemný světle bílý lesk minulostí.

Na výběr jsou dnes také prsteny z palladia, slitiny, která vyniká svou tvrdostí a bělostí. Do módy se dostávají také šperky z titanu.

Pokud toužíte po skutečném luxusu a nehledíte na finance, dopřát si můžete snubní prsteny z platiny, velmi ušlechtilého kovu, který ztělesňuje výjimečnost, vznešenost a sofistikovanost. Pyšní se krásným metalickým vzhledem a extrémní odolností. Je hypoalergenní, takže se hodí i pro citlivou pokožku.

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.