Styl a móda

S kosmetikou na pláž

Rychlým tempem se přes nás valí prázdninové dny plné slunce, polehávání na plážích, či u bazénů. A jak je to tedy s kosmetikou, líčením a válením pod slunečními paprsky? Trocha letního líčení ještě nikomu neuškodila, tak se pojď s kámoškou dozvědět jak na to, a možná díky tomu okouzlíš svého vysněného partnera. Nebo aspoň nebudeš u vody za strašidlo :-).

Vyrazit k moři na podpatcích je bláznovství, ale věnovat se alespoň základnímu líčení není žádný hřích.

Nezapomeň opalovací krém

Nejdůležitější věc, kterou bys měla na pláži používat je opalovací krém, a to hlavně na obličej, který je náchylný ke spálení. Neměla by si, ale vynechat žádnou část, protože jak už určitě víš, opalovací krémy chrání tvou pokožku před škodlivým zářením. Pokud se chystáš strávit na slunci více než 4 hodiny, zvol krém, který má ochranný faktor více než 30.

Zakryj nedokonalosti

V létě, ať už na pláži nebo kdekoliv jinde, by si neměla svůj obličej zatěžovat těžkými make upy, které se v teple roztékají, a tvému obličeji spíše škodí, než pomáhají. Pokud tě trápí akné, vyrábí se speciální voděodolné make upy, které zakryjí tvé nedokonalosti i v případě, když si budeš chtít jít zaplavat. Nabízejí je například značky Vichy, Max Factor nebo Avon. Navíc existují i pudry s ochranou proti slunci a můžeš je hledat např. u značky Lancome.

%CODE1%

Dbej o vlasy

Pokud máš vlasy suché se sklony k třepení a lámání přípravky na vlasy, které ochrání tvé vlasy v létě, pro tebe budou nezbytností. Používej speciální šampóny, přípravky s UV faktorem, hydratační kondicionéry a vyživovací masky. V létě je důležité o vlasy dbát, i když máme slunce a teplo rády, našim vlasům příliš neprospívá.

Dekorativní kosmetika – jedině voděodolná

Pokud chceš mít svůj obličej zkrášlený i u vody, voděodolná kosmetika je jedinou správnou volbou jak toho docílit. Není nic horšího než chodit s rozpitýma očima, a mít řasenku po celém obličeji. Na trhu existuje spousta voděodolných řasenek i tužek na oči, které udrží dokonalý vzhled za každé situace.

Pravidelný peeling

Tento odstavec se netýká kosmetiky na pláž, ale péče o pokožku když z pláže odejdeš. Opálená kůže nevydrží navždy, a odumřelých buněk se musíš zbavovat v létě i v zimě. Díky tělovému i obličejovému peelingu dobře prokrvíš, vyživíš a vyčistíš pleť a budeš vypadat svěže, což je v létě velkým plusem.

Permanentní make up

Permanentní make up je kapitola sama o sobě, ale pokud chceš předejít rozpitým očím, leknutí po probuzení, či přepudrování třikrát během dne, tato revoluční metoda „líčení“ je pro tebe jako stvořená. Permanentní make up se vytváří pomocí malých jehliček, díky kterým se na určená místa vpichují pigmenty. Touto metodou si můžeš nechat upravit obočí, zvýraznit rty, nebo vytvořit kočičí líčení a to na velmi dlouhou dobu.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.