Styl a móda

Prokoukla jsem fígle vizážistů

Chceš vypadat bezchybně jako celebrity trůnící na titulkách časopisů? Nech se inspirovat radami vizážistů, vyzdvihni své přednosti a vytvoř si dokonalý make-up i ty.

Vykouzli rty alá Angelina Jolie

Mnoho z nás má tvar rtů nevyvážený, avšak existují kosmetické triky, které tyto nedokonalosti opticky zakryjí. Základem dosažení stejné velikosti dolního a horního rtu je využití hry se světlem a stíny. Vizážisté radí jako první krok nanést na rty make-up. Tím zakryješ jejich přírodní pigmentaci a vytvoříš tak dokonalý podklad pro nanesení rtěnky. V druhém kroku rty orámuj bílou tužkou na oči, pro zvětšení orámuj vnější část, ke zmenšení použij opačnou variantu. Poté bílou linku obtáhni konturovací tužkou ve stejné barvě jako je rtěnka. Na závěr nanes rtěnku pomocí štětce a okolo rtu rozetři lehkou vrstvu make-upu kvůli sjednocení a vytvoření přirozeného přechodu mezi konturou a pokožkou.

Rtěnky by měly být ozdobou tvého obličeje.
zdroj: fashioncherry.com

TIP: Světlé barvy světlo odrážejí, tím dodáš rtům plnější vzhled. Naopak tmavé odstíny způsobují efekt úzkých rtů.

Vytvaruj si obličej

Pokud máš obličej kulatý a toužíš spíše po oválném, aplikuj bronzer na 3 místa a to pod lícní kosti, na bradu a na spánkové kosti těsně k vlasům. Pokud chceš, aby kontury opravdu vynikly, použij nejdříve rozjasňovač, který odráží světlo a až poté bronzer, který dané místo zmatní a vytvoří tak ostrý a viditelný kontrast. Pro zdravý vzhled nanes na líčka směrem k uším tvářenku.

Bronzer nanes pod lícní kosti, na čelo a nos.
zdroj: ymkdesigns.tumblr.com

Investuj do kosmetických pomocníků

Tvoje zručnost a dovednosti jsou stejně důležité jako umět si vybrat kvalitní přípravky a pomůcky. Pokud se chceš stát make-up profíkem, sada kvalitních kosmetických štětců by ti rozhodně neměla chybět. Existuje mnoho druhů a mezi základní patří tyto:

1. Foundation brush – štětec na make-up
Concealer brush – štětec na korektor
. Fluffy powder brush – štětec na pudr
Blush brush – štětec na tvářenku a bronzer
Small blending brush – malý štětec na oční stíny
Flat eyeshadow brush – plochý štětec na oční stíny
Precision angle brush – zkosený malý přesný štětec
Lip brush – štětec na rtěnku

Kvalitní štětce Sigma
Štětce jsou nezbytné kosmetické pomůcky.
zdroj: sigmabeauty.com

TIP: Vyplatí se investovat do dražších štětců, například: Sigma, MAC, Artdeco, Bobbi Brown, DaVinci…

Smíchej primer a make-up

Po přečtení nadpisu tě může napadnout otázka, zda není báze určená pod make-up. Odpověď je jasná – ano. Ovšem vizážisté radí smíchat jej dohromady. Tím dosáhneš sjednoceného krytí, aniž bys vypadala jako maska. Navíc make-up lépe splyne s pokožkou a je zaručena dlouhotrvající výdrž. Báze jsou všeobecně nedoporučované pro suchou pleť, protože vysušují. Proto před nanesením směsi aplikuj na pleť hydratační krém a poté štětcem na make-up nanes směs na střed obličeje a roztírej směrem ven. Střed obličeje většinou potřebuje více krytí než strany z důvodu největšího odbarvení kůže.

Smíchej bázi a make-up
Pomocí báze a make-upu vytvoříš dokonalý vzhled.
zdroj: sephora.com, clinique.com

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.