Styl a móda

Proč vybírat plavky a spodní prádlo podle typu postavy?

Při výběru plavek a spodního prádla je zapotřebí koukat nejen na vzhled a materiály, ale také na typ postavy. Umíš si vybrat takové kousky, které vyzdvihnou tvé přednosti?

Ať tě plavková sezóna nezaskočí

Každá žena potvrdí, že výběr plavek před obdobím prázdnin není nic jednoduchého. Plavky musí nejen dobře vypadat, ale také dobře sedět. A právě velikost je často kámen úrazu, když už sedí spodní díl plavek, není možné k němu sehnat odpovídající svršek a tak déle. Nevhodný střih postavě, za kterou se navíc většina žen nepochopitelně stydí, rozhodně také nelichotí. Pro dosažení co nejlepšího výsledku přitom stačí myslet pouze několik základních pravidel. Podle nich totiž krásné plavky či spodní prádlo vybereme k libovolnému typu postavy. Na své si přijdou jak ženy hubené, tak boubelky s většími vnady.

Postava ve tvaru trojúhelníku

Pokud je obvod tvých boků znatelně větší než obvod pasu a poprsí, řadíš se k postavě ve tvaru trojúhelníku. Co to znamená? Při výběru plavek (a potažmo i spodního prádla) by ses měla snažit upoutat pozornost na horní část těla. U problémových partií se tak snaž vyvarovat ozdobám, barevným kombinacím a všemu, co by lákalo zkoumat širší boky. V úvahu tak nepřipadají ani výrazné krajky a řasení.

Postava ve tvaru obráceného trojúhelníku

Ženy s větším poprsí, širokými rameny a malým zadečkem se při výběru plavek také musí řídit určitými pravidly. Postava ve tvaru obráceného trojúhelníku vyžaduje horní díl plavky s ramínky, to stejné platí pro podprsenky. Větší poprsí vyžaduje také pečlivost při vybírání velikosti, jinak by také při řádění u vody mohlo dojít k vykouknutí něčeho, co mělo očím ostatních zůstat skryto. A dolní díl plavek? Tam již na stylu plavek příliš nezáleží, praktické jsou ale kalhotky na šňůrky, jejichž velikost lze snadno měnit.

Postava ve tvaru obráceného trojúhelníku

Postava ve tvaru přesýpacích hodin

Máš-li poměr boků s obvodem poprsí srovnatelký a zároveň jsi šťastnou majitelkou útlého pasu, bude pro tebe výběr plavek velmi příjemný. Nemusíš nic výrazně skrývat, naopak vsaď na výrazné barvy a ulítlé vzory. Jen na jednu věc je dobré dávat si pozor – horní i dolní díl by společně měl ladit. Barvy mají schopnost opticky měnit velikost a tvoje postava by se mohla při nevhodně zvolené kombinaci zbytečně tvářit nevyvážená. U spodního prádla zase pozor na hodně ozdobenou podprsenku a jednoduché kalhotky.

Postava ve tvaru přesýpacích hodin

Postava ve tvaru obdélníku

Ženy s nevýrazným pasem, relativně širokými rameny a útlými boky hledají způsob, jak postavě dodat ženskost a trošku šarmu. V případě plavek a spodního prádla by měly vsadit na výraznější vzory. Povolené jsou i něžné ozdoby jako jsou různé mašličky a řasení. Zakázané nejsou ani vycpávky do podprsenky, které podpoří tvar a dokáží upoutat pozornost. Trendy jsou i vykrojené bikiny, případně poslouží také bokové kalhotky.

Postava ve tvaru obdélníku

Podprsenky jsou kapitola sama pro sebe

I když dokonale znáš typ postavy a všechny poučky, měla bys podprsenky brát jako samostatnou záležitost. Důvod? Ženy se liší nejen typem postavy, ale také tvarem samotného poprsí. Důležité je vybírat podle toho, jak se v podprsence či horním dílu plavek cítíš. Určitě počítej s tím, že přes léto nebudeš jen tak vylehávat, ale budeš chtít občas i běhat a řádit ve vodě.

Už máš vybráno?

Vybírat podle typu postavy s sebou přináší sice trošku složitější nákupy, ale sama uvidíš, že dodržovat pravidla se vyplatí. Nějaké to kilo navíc tě při vhodně zvolených plavkách nemusí trápit a dokonale vybrané spodní prádlo zajisté potěší nejen tebe.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.