Styl a móda

Připrav se na kabátový podzim

Listí se zbarvuje, snižuje se teplota, fouká vítr a prší. Kvůli tomu se ale přece nemusíme navlékat do mnoha beztvarých vrstev. A tenhle rok rozhodně patří kabátům! Jakým?

Eva Mendes, Lea Michele, Kim Kardashian
zdroj: uk.eonline.com

Světlá barva zárukou luxusu

Světlá barva z tebe udělá elegantní dámu. Nemusíš být nutně sladěná do bílé barvy, ale bohatě ti vystačí, když si pohraješ s fantazií a zabloudíš mezi béžové a slonovinové odstíny. Celebrity se tento rok zamilovaly do světle růžové (viz Kim Kardashian a Eva Mendes výše). Takže se klidně odvaž a vyzkoušej i pastelové barvy.

Tip: Takové kabátky se nedají nosit bez přestávky, ale spíše, když máš jistotu, že tě nečeká cesta MHD apod. Každá šmouha je na takových barvách vidět, a to už nepůsobí vůbec hezky.

Výrazné rukávy

Rukávy s koženým efektem už jedou nějakou chvíli a pořád jsou v oblibě. Jsou u elegantních i ležérních kabátů. A hlavně, vypadají naprosto stylově! Výhodou je, že si je můžeš vzít přes šaty i přes džíny. Jejich kombinování je prostě super a možností je nespočet. Rozhodně doporučuji těm, kteří mají pro tento rok užší rozpočet. Vystačí ti totiž jeden na více outfitů.

Tip: Kombinace s křivákem je hodně moderní, navíc ti udělá skvělou postavu!

Kabát
Asos, 1389 Kč
zdroj: imdm.cz

Kabát
Only, 1889 Kč
zdroj: imdm.cz

Rovně nebo nakřivo?

V letošní módě jsou dva velmi oblíbené tvary. Obdélníkové kabáty anebo křiváky (zip nakřivo nebo celkový střih). Křiváky vypadají dobře na štíhlých i baculkách. Se zarovnanými kabáty bez pasu to chce dávat pozor. Sluší spíše dívkám s normální postavou, baculky dělá baculatější a na drobných dívkách visí. Takže rozhodně vyzkoušet a kriticky zhodnotit!

Tip: Ke kabátům s rovným střihem jsou skvělé legíny nebo těsné džíny. Se širokými nohavicemi by tvoje postava získala mohutný optický dojem.

Kabát
Asos, 1466 Kč
zdroj: imdm.cz

Kabát
Asos, 1466 Kč
zdroj: imdm.cz

Klasika

Klasika s knoflíčky a páskem kolem pasu se nosí pořád. Co je retro, to je in. Neboj se kombinovat různé barvy i materiály, protože vypasované kabáty si mohou dovolit dívky s nejrůznější postavou.

Tip: Až si budeš kabát zkoušet, podívej se, jak vypadáš zezadu. Dívkám s postavou přesýpacích hodin může kratší kabát někdy podivně odstávat. Chce to delší kabát, nebo lepší střih!

Kabát
Vila, 1169 Kč
zdroj: ans-media.com

Lesnická norská

Nejsi úplně elegantní typ, ale spíše praktický? Tak tu jsou pro tebe oblíbené skautské kabáty. Určitě sis všimla, že je jich teď v každém obchodě plno. A na druhou stranu, jsou to i typické teplé kabátky do norského stylu – duffle.

Kabát
Mango, 2499 Kč
zdroj: imdm.cz

Kabát
Topshop, 2937 Kč
zdroj: imdm.cz

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.