Styl a móda

Pravidla se mají porušovat, hlavně ta módní

Jistě znáš ten nepříjemný pocit, když nevíš co na sebe. Ráno stojíš před svou skříní a za chvilku ti jede autobus do školy nebo do práce. Tyto pravidla ti dovolí si s módou pohrát.

Jsou pravidla taková, která se porušovat mohou, ale naopak jsou i taková, která se porušovat zásadně nemají. Tím je třeba pravidlo o tom, že bys vždy měla mít zakrytou dostatečnou část své kůže (vyjímaje plavek). Nemusíš se bát, že na tebe ostatní budou koukat, jako bys byla stále někde v 80. letech. Zkus udávat nové módní trendy. Možná i ty vymyslíš něco tak nečekaného, jako dříve byla nemyslitelná kombinace barev tmavě modré a černé. Podívej se na tato jednoduchá pravidla a uvidíš, že to nemusí být jen každodenní otrava.

PRAVIDLO č. 1 – Že kabelka vždy musí ladit s botami?

To už se dávno nenosí. Nehledě na to, že každá z nás určitě doma nemá pár bot ladící k jedné z kabelek. I autorka knihy the Handgab: To have and To Hold (2002), Carmel Allen řekla: „Zatímco kdysi móda diktovala pravidlo, že kabelka a pár bot musí být sladěny dohromady, dnes se toto pravidlo porušuje a my se posouváme dopředu.” Kombinace stejné kabelky, bot a šály tedy ne.

Nelam si hlavu s kombinováním stejné kabelky a bot.
zdroj: weheartit.com

PRAVIDLO č. 2 Vždy si kupuj pouze přesnou velikost

Toto pravidlo je sporné. Platí jen v některých případech. Pokud jde o košili nebo jednoduché tričko, tak klidně můžeš sáhnout po velikosti o něco větší. Některá trika dokonce vypadají lépe pokud jsou volná (pozor! nesmí na tobě viset jako na věšáku). Naopak vezmeme-li to z pohledu na džíny, tak ty vybíráme pouze ve své velikosti. Dobře padnoucí džíny udělají pěkný zadeček. Pokud ti jsou malé, lezou ti neposlušné špíčky anebo ti jsou velké, není to ani trochu hezké. Džínovina je pak všude shrbená a kazí efekt celému outfitu.

Stačí, když si k velké košili vezmeš výrazný pásek a máš super outfit…
zdroj: weheartit.com

PRAVIDLO č. 3 – Kombinuj pouze tři barvy, ať jsi kdekoliv

Samozřejmě, že není dobré, když na sobě máš každou barvu jinou, ale pokud se jedná o kombinování odstínů tří různých barev, není to hřích. Pamatuj, že čím méně barev na sobě máš, tím vyšší tvoje postava vypadá. To samozřejmě neznamená, že si ven vyrazíš oblečená v černé od hlavy až k patě. Naplň svou skříň základními barvami, jako je hnědá, černá a bílá v mnoha odstínech.

V jednoduchých kombinacích zazáříš
Pokud ti přijde tvůj outfit příliš strohý, stačí, když ho dotáhneš nějakými doplňky.
zdroj: weheartit.com

PRAVIDLO č. 4 – Nikdy si neber k sandálkům ponožky

Proč, ne? Je přeci pěkné pokud jsou ponožky vidět. Záleží jen na tom, jaké máš boty a ponožky. Neber klasické černé kotníčkové ponožky k sandálům na suchý zip. Zkus třeba bílé s krajkou na horním kraji k sandálkům na vysokém podpatku.

Ponožky v sandálech vypadají dobře
Ponožky v kombinaci se sandály vypadají velmi dobře, ale sandály by měly být alespoň na klínku.
zdroj: weheartit.com

PRAVIDLO č. 5 – Jako žena nakupuj pouze v dámském oddělení

Ale to přece není fér. Sice je lepší pokud nás muži vidí jen v dámském oddělení, ale přítelovu košili si také půjčujeme a jak nám sekne. Takže pokud jde o bílou košili, sáhněte klidně i po té pánské. V kombinaci s výrazným páskem a skvěle padnoucími džíny vytvoří báječný komplet.

Pánská košile vypadá nejlépe s úzkými džíny.
Pánská košile vypadá nejlépe s úzkými džíny.
zdroj: weheartit.com

Zkoušej si oblečení doma před zrcadlem a až se ti v nějakém outfitu bude chtít tančit, tak je to ten pravý. A jaká pravidla porušuješ ty?

2 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

  • tieto obrázky vyzerajú dobre, no porušovanie pravidiel je pre ,,pokročilých”. možno presne kvôli takýmto článkom vidíme módne katastrofy. coco-mocco.blogspot.com

  • Na mě by spíš než otázka ,,Jaká pravidla porušuješ ty” platila ,,Jaká módní pravidla dodržuješ”, odpověď by byla stručnější 😀 Ale dobře, tak třeba nošení ponožek do sandálů- Když jdu ven na delší pochod, tak fakt nemíním celý den nechat vsakovat pot z nohou do kůže sandálů, je to nepříjemné a zdá se mi to i nehygienické. Kotníčkové ponožky ze zásady nenosím, jsou mi dost nepohodlné.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.