Styl a móda

Jak poznat skutečně praktickou kabelku?

I když jsou ženy vynalézavější než muži a všechny svoje věci nosí prakticky uložené v kabelce na místo po kapsách, stále ještě existuje spousta neužitečných kabelek. Zvládneš rozlišit praktickou dámskou kabelku od takové, ve které ti budou věci mizet jako v černé díře?

Kabelku vybírej s rozmyslem

Dříve kabelky nosili muži i ženy, ale dnes je tato skvělá vymoženost určena především ženám. A i přes těch několik staletí, po která jsou kabelky věrnými společnicemi žen, lze narazit na takové příruční kabelky, které jsou na normální nošení naprosto nepraktické. Už dávno neslouží jenom k přenášení věcí, i když jim tento hlavní účel zůstal, dnes jsou kabelky hodnoceny i z estetického hlediska a toho, jak se hodí pro tu kterou událost. Dámská kabelka je vynález po čertech dobrý, ale jen některé modely z těch kvant, která jsou k dostání v obchodech, opravdu k něčemu jsou. Nepořizuj si kabelku jenom proto, že je levná nebo je na ní hezký obrázek, ještě než si ji odneseš domů, zkus se zamyslet nad její praktičností.

Velikost rozhodně hraje roli

U dámské kabelky jsou rozměry dokonce zásadní, záleží totiž na tom, na co danou kabelku chceš. Taková optimální velikost se pohybuje kolem 40 centimetrů na délku a 30 centimetrů na výšku, protože do takové kabelky se ti vejdou všechny nezbytnosti, které budeš po celý den potřebovat. Zároveň ale už kabelka této velikosti patří mezi vícerozměrné. Pokud při sobě po celý den potřebuješ jenom základní klíče-peněženka-mobil, potom ti bude stačit menší. Při výběru kabelky se rozhodně nezaměřuj na to, co všechno by se do ní dalo naskládat, raději vol takovou kabelku, která ti svou velikostí nebude překážet při běžných pochůzkách, a najdeš v ní všechno, co potřebuješ.

I krteček měl kalhotky s kapsami

Takže ani ty bys neměla u praktické kabelky na každodenní nošení kapsy postrádat. Při běžném fungování budeš potřebovat sáhnout a vyndat, tedy mít vnitřek kabelky pěkně zorganizovaný tak, aby ses v něm snadno vyznala. Výhodné je mít velkou kapsu rozdělenou alespoň jednou přepážkou, dále jsou vhodné i přední kapsy na drobnosti a potom jedna nebo dvě menší kapsy na zip, do kterých si můžeš ukládat cennosti. Vyvaruj se ale kabelkám s mnoha kapsami, které spíše než kabelku připomínají vojenský švýcarský nůž s maskováním.

Praktická kabelka je renesanční

Renesančním člověkem byl ten, kdo uměl tak trochu ode všeho. Podobným Leonardem da Vincim mezi kabelkami jsou praktické modely, které nejen, že pojmou všechny tvoje potřebnosti, ale zároveň i dobře vypadají. Dámská kabelka by měla být tak trochu „obojetná“, aby se dala nosit ke každému outfitu, abys nemusela přemýšlet, kombinovat a zdržovat se tím vždycky, než vyjdeš z domu. Ke kalhotám, k sukni, k lodičkám, k teniskám,… k tomu a vlastně všemu by se měla hodit taková renesanční praktická kabelka, která splní svůj účel jak při procházce po městě, tak ve škole, v práci, na rande nebo na výletě.

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.