Styl a móda

Piercing jazyka

Piercing jazyka bývá dnes velmi častou formou ozdoby hlavně mezi mladými lidmi. Vypadá to zajímavě a říká se, že se s tím skvěle líbá a provádí orální sex. Dnes si ho nechávají dělat stále mladší lidé, takže není problém zahlédnout třináctileté teenageři s činkou v jazyku. Piercing se stal  zkrátka velkým moderním trendem. Bolí piercing jazyka a není to nebezpečné? A co teprve jak se o něj starat a kolik taková paráda vlastně stojí?
Vypláznout, sebrat veškerou kuráž a čekat - to je vše, co můžeš dělat.

Piercing jazyka – co bych měla vědět?

Měla bys vědět, že piercing jazyka je spojen s nepříjemným otokem, který přetrvává následující týden po vpichu. Taky si budeš muset nějakou dobu zvykat na cizí těleso v puse. Následující týden po zavedení piercingu jazyka budeš asi víc nebo míň šišlat a budeš jíst spíše kašovitou stravu.

Doporučuji pití studených nápojů a jíst hodně zmrzliny, díky chladu se zmírní bolest. Piercing jazyka je znám už od dob Májů a Aztéků, kdy si jejich mniši propíchli jazyk a svou krví poté malovali různé obrazce. První piercing byl vyroben ve Městě Andělů – Los Angeles. Dnešní moderní piercingy jsou známé už od 80. let.

Piercing jazyka – bolí to?

Určitě se to nedá přirovnat k vyloženě příjemné proceduře, ale je známo, že oproti ostatním piercingům je nejméně bolestivý. Pokud to však vydržíš a budeš správně dodržovat hygienu, o které tě informuje profesionál ze salónu, do pěti týdnů se ti zahojí a bude krásnou ozdobou tvé pusy.

Často se podává Ibuprofen proti bolesti a chladné potraviny, jak už jsem se zmínila na začátku.

%CODE1%

Piercing jazyka – rizika

Piercing jazyka je doprovázen většími riziky, než jak je tomu u jiných piercingů. Riziko číslo jedna je infekce, která se nevhodnou stravou (nebo pokud zůstanou zbytky jídla v ráně) může rychle rozšířit celým místem vpichu. Poté je jazyk oteklý, bolestivý a nepřříjemným efektem je jeho hnisání. Většinou se s tím chodí na chirurgii, pokud se šperk nevyndá včas. Je proto důležité dodržovat hygienu a pozorovat, jak na piercing tvoje tělo reaguje. Dalším rizikem je zavadění piercingu o zuby a natrhnutí si tak dosud nezahojené rány. Piercing jazyka má nejčastější a nejprovázanější riziko – pokud si pořídíš kovový šperk, často si kvůli němu narušíš zubní sklovinu, protože kov naráží o zuby. Proto je vhodné volit jako šperk tzv. bioplast. Kuličky nejsou kovové a nemohou tak poškodit tvoje zuby.

Způsob zavádění

V každém kvalitním tetovacím salónu tě nechají vybrat si šperk, který se ti bude líbit. Poté ho dají do speciální sklenice s dezinfekčním roztokem, kde ho nechají zhruba půl hodiny. Poté si sedneš, profesionál určí bod vpichu a pak už ti za pomoci speciální metody (kdy protáhne jehlu a speciální niť, jejíž pomocí připevní šperk) zavede piercing. Zavádění netrvá snad ani minutu a bolest trvá jen pár vteřin. Rozhodně si vyber takový salón, o kterém jsi slyšela jen samé dobré reference a určitě se tam zajdi sama podívat. Profesionál musí umět vychytat i body na jazyku, aby ti neporušil smyslová centra chutě a čichu.

Způsob ošetření

Každý piercing se hojí zhruba pět až šest týdnů. Po pěti týdnech je možné šperk vyměnit za jiný. Piercing jazyka má však vlastní pravidla dodržování zvláštní hygieny, o které tě informuje profesionál v salónu. Jazyk je navíc sval, a až se ti úplně zahojí, můžeš kdykoliv piercing vyndat a díra, která po něm zůstane, zaroste během pár dnů. A nebude po ní ani stopy!

Cena a výběr šperku

Piercing jazyka stojí zhruba od 450 do 700 Kč. Vybrat si můžeš buď přímo v salónu, nebo si můžeš zakoupit šperk vlastní a donést si ho do salónu. Cena za vpich bývá poté vyšší. Tvůj jazyk pak nebude jen tvou ozdobou, ale bude i prostředkem k novým zážitkům v líbání.

Štítky

15 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

 • ahoj kámoško,je mi 20let a pierc v jazyku mám už přes 4roky..je pravdou,že mi ho pan doktor na plastické chirurgii píchal na dvakrát,protože jsem to poprvé vzdala,když jsem začla šišlat,ale podruhé už to bylo v pořádku.Tímto chci i doporučit,spíše,než nějaký předražený salón,tak vyloženě doktora,který to udělá za více než poloviční cenu a v nemocnicích to i umrtvují,takže člověk necítí žádnou bolest.Mě to stálo 350kč,pierc jsem si ale musela přinést svůj a musel být celý z chirurgické oceli,aby se pak nevyskytl nějaký problém.. tak ahoj. p.s.jste skvělí,moc se mi líbíte! 🙂

 • peircing do jazyka nebolí jen po 2 hodinách jak to nateče tak to trošku boli…. :p

 • Ahoj, podávám reakci na první komentář – kde sis ho, prosím, nechala dělat ? Všichni napíší, že je to lepší u doktora, ale u jakého, to už nikdo 😀 Tak dík, Kim

 • No u obvoďáka by to mělo vyjít do 100 Kč, ale ne každý vám to pichne. Stejně je to zbytečné vyhazování peněz, si to normálně pichněte doma sami… Vždyť to není tak těžké a nic vážného se vám nemůže stát. Já to tak mám a jsem happy 🙂

 • Héj, já mam pierce v jazyku od května tohohle roku. Byla jsem si to píchnout v pražskym studiu Hell a s kamarády, který maj taky piercy jsme se shodli, že lepší salon prostě neni. Píchat si to u doktora je absolutní blbost. Ten to neumí tak dobře, nemá to tak v ruce, norm piercer v salonu píchá několikd esítek piercingů denně a doktor párkrát za rok. Navíc pierceři mají fakt zkušenosti . Hell můžu vřele doporučit! já bez jakýkoliv komplikací, zahojeno rychle, ale: hlavní je: Chladit, chladit, chladit! i při ootoku to pomáhá. Nebojte se toho, já píchnutí samotné vůbec necítila!

 • Ahoj mam pírsing v jazyku cca 2 mesice a za tyden jdu na operaci a budu ho muset na pár hodin vyndat a bojim se ze se mi jazyk stáhne a uz ho tam nevratim =(..za jak dlouho se to tak stahne?

 • Včera jsem byla konečně na píchnutí jazyka… Jak mi to zmáčkl těma kleštěma tak to bylo dost nepříjemný, ale teď, den po tom nemuzu ani jíst jak to bolí.. Snad mě to brzo přejde… Nechala jsem si to dělat v salonu Bloody Blue v Praze za 650 Kč.

 • Dobrej wečír…
  Je mi 21 let a nechala jsem si prwní piers do jazyka píchnout cca před třemi roky na chirurgii a dneskam jsem tam byla na druhém. 🙂 Ten jsem si nechala píchnout za ten prwní a wypadá to wážně pěkně.. 🙂 Teď už jen, aby se mi to hojilo stejně rychle a dobře jako ten předešlý.. 🙂

 • ahoj chtela sem se zeptat od kolika let si mužu udělat piercing . a můžu mit piercing ikdyž mam cukrovku ? děkuji.

 • Pokud sháníte levný ale kvalitní piercing, určitě vřele doporučuji stránky http://www.piercing.huu.cz . Sortiment je zatím sice poměrně neobsáhlý, ale za to si můžete zakoupit každý komponent zvlášť, takže si tím vytvoříte piercing dle svých představ a ještě ušetříte. Sama jsem zde nakoupila již několikrát.

 • Já mám piercing v jazyku už 4 roky a i píchnutí bylo tak nějak bez problémů:). Otok obvykle zmizí do týdne a bolest je minimální jak při píchnutí, tak potom. Nos je podle mě horší. I fámy o rychlém zničení skloviny bych ráda popřela, stačí si koupit akrylový šperk. Všem vám vřele doporučuji e-shop http://www.piercing.huu.cz , z vlastní zkušenosti. Můžete si zakoupit jednotlivé komponenty, takže si snadno vytvoříte piercing dle vlastních představ. Navíc vás to vyjde levněji. 🙂

 • Ahojky chtěla bych se optat už jednou sem měla piercing v jazyku ale vyndala jsem to, teď bych chtěla jít znovu, je možné že když mi projede tu dírku znovu že by mi to nemuselo tak otéct?

 • ahoj,ja se chci zeptat jaký by ste mi doporučili piersing studio ve Zlíně a po blíž ja by sem totiž chtěla piersing do jazyka

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.