Styl a móda

Permanentní make-up

Určitě to taky znáš – ráno zaspíš, spěcháš, podíváš se do zrcadla a zděsíš se. Nejenom, že nenamalovaná si připadáš hrozně, ale ke všemu máš na obličeji rozmazaný make-up ještě ze včerejšího dne, jelikož ses zase nestihla odlíčit. Přijít pozdě nebo si celý den připadat jako ošklivé káčátko? Tomuhle všemu můžeš zabránit pomocí metody zvané permanentní make-up. Co si můžeš nechat upravit, jak to funguje a kolik to stojí?

Dlouhotrvající krása

Permanentní make-up ti zajistí, aby ses v každé chvíli cítila dobře, abys nemusela několikrát denně opravovat líčení a je úžasný zejména při sportu. Když se zapotíš (nebo třeba při plavání v bazénu), většinou i voděodolné přípravky stečou a udělají ti na tváři paseku. To se ti už nemůže stát, pokud máš permanentní make-up. Jak postupovat, pokud ses pro něj rozhodla?

Správný výběr studia či kliniky

To je zřejmě nejdůležitější krok. Někdy samozřejmě i nejlépe vypadající salóny mohou být těmi nejhoršími, ale podle něčeho se zorientovat můžeš. Požádej kosmetičku o předložení fotek z aplikací, které již prováděla.  Dále se jí můžeš zeptat na certifikát, jelikož každá kosmetička provádějící permanentní make-up by ho měla vlastnit. Ze všeho nejlepší je ale navštívit studio na něčí doporučení. Pokud žádná tvoje známá permanentní make-up nemá, zkus si alespoň pročíst nějaké diskuze na internetu, kde ženy uvádějí svoje zkušenosti a kde byly spokojené.

%CODE1%

Co si nechat upravit?

Permanentní make-up se dělí na zkrašlovací a lékařský. Zaměříme se na ten zkrašlovací.

Obočí. Můžeš si nechat upravit tvar, hustotu, délku, šířku a barvu.

Horní a dolní oční linky. Pokud se rozhodneš pro oční linky, můžeš docílit optického zhuštění řas, symetrického vyrovnání očí a jejich zvýraznění.

Rty. Okolo rtů se udělají kontury, které se poté vystínují směrem dovnitř. Dojde k vyretušování nesrovnalostí, zvětšení, zvýraznění a větší plnosti rtů.

Znaménko krásy. Pokud jsi vždycky toužila po nějaké roztomilé pize alá Marilyn Monroe, permanentní make-up ti to umožní.

Jak to probíhá?

Společně s kosmetičkou se domluvíš, jaký permanentní make-up si chceš nechat udělat. Ona ti poté na obličeji tužkou předkreslí návrh, se kterým buď budeš souhlasit, nebo si ho podle sebe upravíš.  Před zákrokem ti na upravované místo nanese speciální anestetikum v gelu, díky čemuž neucítíš žádnou bolest, jen šimrání.  Nakonec ti speciálním přístrojem, který za pomoci malých jehliček vpichuje barevný přírodní pigment do kůže, vytvoří permanentní make-up. Možná si řekneš, že je to stejné jako tetování. Rozdíl je v tom, že permanentní make-up se vpichuje do hloubky kůže 0,8 – 1,5mm (tetování 2 – 3mm). Navíc se na permanentní make-up používají lepší a kvalitnější pigmenty, které při obnově pokožky postupně mizí a ztrácejí barvu. Proto je nutné zhruba každé 2 roky permanentní make-up obnovovat.

Jak pečovat o permanentní make-up?

Po aplikaci může dojít k zarudnutí nebo otoku na upravovaném místě. Nepanikař, je to normální a během dne nebo dvou by problémy měly zmizet. Také se ti můžou tvořit stroupky, které jsou tmavší než tebou zvolená barva. Stroupky se odloupou a cca po 14 dnech je vidět skutečná barva, jakou sis zvolila. Zhruba týden bys neměla navštěvovat bazén nebo solárium a na upravené místo bys neměla nanášet žádný make-up. Je důležité zmínit, že permanentní make-up je dvoufázová záležitost, to znamená, že po 3-5 týdnech půjdeš na doladění a korekturu. O tomhle všem by ses v první řadě měla poradit se svou kosmetičkou.

A co cena?

Permanentní make-up je samozřejmě díky své pohodlnosti a délce trvání dražší záležitost. Cena se pohybuje u obočí kolem  4000Kč, u očních linek (horní + dolní) také zhruba 4000Kč a u rtů kolem 4500Kč.

Permanentní make-up Long-Time-Liner

Tato metoda je na českém trhu poměrně nová a přišla z Německa. Je jemnější a oproti klasické metodě permanentního make-upu má tyto výhody: nekrvácí, nedělají se stroupky, nevpichuje se do takové hloubky pokožky a přirozeněji vypadá. Cena je dle očekávání vyšší – ke standardní ceně permanentního make-upu si přičti zhruba 1000Kč, ke rtům 2000Kč.

Štítky

3 komentáře

Klikni pro přidání komentáře

  • Podle mě tohle největší hloupost. Je to vhodné maximálně pro ty kteří se nezabívají trendy. Já bych do toho nešla, a když s tímhle za mnou přišla mamka, rozsupil ajsem se a po tom co sem jí řekla jak to bývá tak uznala že by to byla hloupost:-)

  • Já mám dobré zkušenosti… poukud si necháte udělat oči, obočí a rty… co na tom za 3-5 let nebude trendy?! Mám ho už rok a jsem maximálně spokojená… každý mi dává kladné ohlasy a já jsem za tu dobu ušetřila spousty peněz, času a námahy… Letos jsem byla u moře a nemohla jsem si permanentní make-up vynachválit… vřele doporučuji!

  • Mám zkušenost s permanentem obočí a jsem moc spokojená. Výsledek je přirozený a okolí nevnímá, že by nebylo “moje”. Záleží určitě i na výběru, kde si necháte permanentní make-up zhotovit. Já jsem využila služeb Dermitage v Železné ulici, používají metodu SofTAp, která vykresluje jednotlivé chloupky a můžu jen doporučit.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.