Styl a móda

Jak na perfektně upravené nehty z pohodlí domova

Všechny jsme alespoň jednou zatoužily po populárních gelových nehtech. A kdo by se divil, když jsou tak skvělé? Ale toho zbytečného zdržování, než se člověk vůbec donutí začít hledat šikovné “nehtařky” v okolí. A přitom si je zvládnete udělat i samy!

Gel lak – odborník na dokonalé nehty

V posledních letech zažíváme boom popularity gel laků, které vám vykouzlí lesklé a pevné nehty jednoduše a bez zbytečného zatížení lepidly. Ale i při práci s nimi je třeba dodržovat určité postupy. Pokud teprve začínáte, určitě oceníte hotové sady na tvorbu gelových nehtů, ve kterých najdete všechny produkty, které budete potřebovat.

Jak tedy začít?

Nikdy nepodceňujte důležitost samotné přípravy. Umytí rukou je základ. Potom je třeba odstranit přebytečnou kůžičku, aby byl povrch nehtu čistý a symetrický. Když je řeč o symetrii, určitě nemusíme připomínat úpravu tvaru nehtů. Jemně také pilníkem přejeďte po nehtovém lůžku k odstranění lesku a ošetřete Primerem. Všechny tyto kroky jsou určeny k tomu, aby gel lak na nehtu lépe přilnul a také déle vydržel.

Méně je více

K dalšímu kroku budete potřebovat base gel lak, barevný gel lak, finish a UV lampu na vytvrzení. Jako první naneste na nehtu jednu vrstvu základního, bezbarvého, gel laku, ty se označují také jako base gel laky, a necháte vytvrdit v UV lampě. Je důležité si zapamatovat, že každá vrstva, kterou nanesete, by měla být tenká, aby se mohla pořádně vytvrdit. Po jedné vrstvě základního gelu laku následuje barevný, u toho doporučujeme dvě vrstvy k zajištění dokonalého krytí. Nakonec pro dlouhotrvající lesk a ochranu ještě přidejte vrstvu finish gel laku. Teprve až po té očistíte vzniklý výpotek na nehtech buničinou s cleanerem. Pokud si chcete ušetřit práci, můžete si pořídit i finish gel lak bez výpotku.

Cvičení dělá mistra

Jakmile zvládnete základy, zjistíte, že práce s gel laky je vlastně super aktivita k odpočinku, při které ještě můžete kreativně tvořit. Zdobení nehtů, jinak zvané nail art, je neskutečně oblíbený způsob, jak dát průchod svému módnímu stylu a citu pro krásu. To vše je ještě podpořeno tím, že na rozdíl od obyčejných laků na nehty UV lampa zakonzervuje váš výtvor na několik týdnů! Na nehty můžete lepit, tisknout, malovat nebo stříkat. Meze vám klade pouze vaše představivost!

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.