Styl a móda

Oslňte během plesové sezóny krásnými šaty

Během roku není příliš mnoho příležitostí, kdy se ženy mohou obléknout jako princezny, a proto je potřeba každou akci pojmout ve velkém stylu. Nečekejte ale na dobrou vílu a vyčarujte si sama společenské šaty, ve kterých okouzlíte nejednoho prince!

Neztrácejte střevíček ani rozvahu

Plesová sezóna se kvapem blíží, takže je načase oprášit společenské šaty a vytáhnout je po měsících strádání na světlo. Přijde vám ale, že během toho dlouhého věznění ve skříni vaše šaty poněkud zhubly? Nebo že při posledním plesu takhle rozhodně nevypadaly?

Na nové plesové šaty není nikdy pozdě, při jejich výběru ale rozhodně mějte na paměti, že podle etikety se na společenský ples hodí jedině dlouhé šaty, takže kategorii koktejlových modelů raději vynechejte. V dlouhých večerních šatech budete elegantní a díky pestré škále barev a střihů rozhodně nebudete ani limitovaná ve svém výběru. Nezapomínejte, že i Popelka poznala svého prince na plese, takže pokud na svého pana Božského ještě čekáte, nešetřete na své budoucnosti. Pouze doufejte, že se takový osudový krok obejde i bez ztráty střevíčku.

Jaké plesové šaty jsou nejlepší?

Mezi vhodné šaty na společenskou událost vyšší úrovně, určitě patří princeznovské velké šaty. Ty ovšem mohou být mírně omezující v pohybu a při tanci nebudou vyvolávat kýžený efekt. Přesto ale vypadají velmi pěkně a na určité události jsou více než vyhovující. Podobně také plesové šaty alá „mořská panna“, které jsou úzké a na konci rozšířené. Vynikne v nich vaše postava a navíc bude mít princ jistotu, že mu neutečete, protože v této róbě lze dělat jen menší krůčky. Nejlepším modelem na plesovou sezónu vůbec jsou splývavé volné šaty, ve kterých se snadno stanete středem pozornosti. Při jejich výběru dbejte i na střih – například ženy s většími rameny své nedostatky zamaskují širšími ramínky v nádherných tmavě modrých šatech antického střihu.

Dámy s větším poprsím ocení tyto společenské šaty v boró barvě s menším výstřihem s dekoltem zdobeným krajkou.

Společenské šaty

Na ples se hodí ale samozřejmě i další barvy dlouhých šatů. Nádherné jsou například smaragdově zelené společenské šaty či méně výrazné béžové společenské šaty.

Na co si dát pozor?

Plesové šaty jsou něco jako zmrzlinový pohár. Když je v něm jenom zmrzlina, je to dobré, ale chybí tomu šlehačka a třešnička navrch. Vaší nízkokalorickou šlehačkou budiž tedy drobná večerní kabelka neboli psaníčko, do kterého se vám vejdou všechny nezbytnosti. Kompletní peněženku si navíc klidně můžete nechat doma, vemte si pouze to nejdůležitější. Již zmíněnou třešničkou na poháru budiž elegantní šál, který vašemu outfitu dodá šmrnc. Je samozřejmé, že by měl barvou i vzhledem ladit k vybraným šatům a doplňovat celek. Pokud máte trochu větší bříško (například po porodu), doporučujeme pod šaty použít stahovací prádlo. Všechny výše představené šaty zakoupíte na stránkách internetového obchodu Florian Fashion. Buďte na plesovou sezónu připravená a neváhejte ji protančit až do brzkých ranních hodin.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.