Styl a móda

Neznič si vlasy na dovče u moře

Slaná voda působí doslova jako zázrak na tvé zdraví v popředí s blahodárnými účinky na pleť. Bohužel ale také dokáže škodit a to zejména tvým vlasům. Konečky se třepí, vlasy se po celé délce vysušují, mají větší sklon k lámavosti a zejména ztrácí lesk. Protože jsem se před pár dny vrátila z dovolené, předchozí věty můžu doložit vlastní zkušeností. Co dělat, aby si dovolenou užiliy i tvé vlasy?

Dovolená u moře je super, ale kromě skvělého opálení si z ní můžeš odvézt také zničené vlasy.

Vybav se předem

S přípravou začni už pár týdnů před odjezdem. Rozhodně bys měla omezit barvení, vlasy se po něm totiž výrazně oslabí a budou mnohem zranitelnější k slunečnímu záření. Najdi si čas i na návštěvu kadeřnice a nech si před dovolenou zastřihnout konečky. Jestliže se na to už v tvém diáři místo nenajde, věnuj tedy vlasům alespoň regenerační zábal či masku. A pokud pro ni míříš do drogerie, zakup rovnou dvě – po dovolené se ti jistě také bude hodit! Utrácet peníze samozřejmě nemusíš, stejně dobrý zábal si můžeš udělat i doma ze surovin, co máš po ruce. Jaké přípravky na vlasy si zabalit do kufru? Abys ušetřila místo, sáhni po menších cestovních baleních šampónů a kondicionérů, nebo si pořiď přípravek 2v1. Nezapomeň ani na hřeben a lak na vlasy, u moře to přece často dost fouká.

%CODE1%

Během dovolené

Vraťme se ještě k vlasovým přípravkům. Na trhu v dnešní době najdeš i takové, které obsahují UV filtry a chrání tak vlasy před sluncem. Rozhodně se po nich zkus poohlédnout. Zdá se ti to jako moc drahá investice? Tak se zaměř na výrobky s obsahem manga a kokosu, které udrží tvé vlasy hydratované. Během dovolené pro tebe bude platit jedno zásadní pravidlo. Všechna sůl musí pryč! Hned jak to pro tebe bude možné, vlasy si opláchni v normální čisté vodě a vymyj z nich sůl. Já jsem často odkládala mytí vlasů až na večer a přes den jsem při důkladném zkoumání nacházela ve svých konečních zrnka soli 😉 Na druhou stranu, s šampónem šetři, jeho každodenní nanášení vlasům také příjemné nebude. Víc než kdy jindy platí, vyhni se fénování a raději nech vlasy volně uschnout.

Po návratu domů

Ať se budeš snažit sebevíc, je jasné, že vlasy před slanou vodou úplně stoprocentně neuchráníš, takže po návratu domů budou potřebovat pár dní na zotavenou. Pomalu se vrať k tvému normálnímu režimu péči o vlasy a věnuj se nanášení masek nebo regeneračních zábalů. Pokud ti to situace dovolí, snaž se po návratu trochu omezit žehlení, fénování, nanášení tužidel nebo jiných přípravků, bez kterých se dokážeš obejít.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.