Styl a móda

Nemusíš být modelka, abys na fotkách mohla vypadat úžasně

Chystáš se k fotografovi, ať už zvěčnit nějakou významnou životní situaci, jako je například těhotenství nebo si prostě jen nechat udělat nějaké profesionální fotografie? Výsledek nezáleží jen na kvalitě fotografa, ale i na tvé přípravě. Jak by měla probíhat?

Co s vlasy?

Pokud jde o běžné focení, tedy ne o profesionální fotky, není jistě nutné utrácet za kadeřnici. Hezký účes, který je přirozený a pro tebe typický si můžeš vytvořit sama, popř. přizvat na pomoc kamarádku. Lépe působí vlasy rozpuštěné, stačí je mírně natočit nebo naopak vyžehlit, případně přichytit sponou. Pro udržení účesu je dobré použít lak nebo tužidlo, lesku vlasů zase dosáhneš různými lesky ve spreji. K nákupu potřebných pomůcek může dobře posloužit Nemusíš být modelka, abys na fotkách mohla vypadat úžasně

Šaty dělají člověka

Jak vhodně zvolit oděv? Obecné pravidlo zní, že čím jednodušší šaty jsou, tím na fotografii působí lépe. Vyvaruj se proto extravagantním kreacím, přehnaným doplňkům nebo pestrobarevným outfitům. Pokud se chystáš na rodinné focení nebo focení s partnerem, je dobré sjednotit styl oblečení. Při focení celé postavy nezapomínej na obuv. Opět jsou vhodnější boty pohodlné, ve kterých se cítíš dobře. Jinak je celkem jedno, zda zvolíš pohodlné dámské kozačky, tenisky nebo letní sandálky, důležité je, aby boty byly v harmonii s celkovou vizáží.

Profesionální fotograf vs. amatér

Máš kamaráda, kterého fotografování baví, a přemýšlíš, zda je nutné využít služeb profesionála? Focení s člověkem, kterého znáš, může být mnohem zábavnější, budeš více uvolněná, což se na výsledku pozitivně projeví. V tomto případě však nezapomeň fotografie tisknout na kvalitní fotopapír. Také profesionál má své klady. Většina zkušených fotografů ti poradí, jak na fotce vypadat dokonale, větší ateliéry, jako je firma Kolovrátok, s. r. o. mají také k dispozici většinou lepší techniku a mnoho rekvizit, které se při fotografování dají využít.

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.