Styl a móda

Několik tipů na krásné vlny

Styling vlasů je pro dívky důležitý. Chceme vypadat perfektně a upraveně? Vlasové vlny se hodí jak k elegantnímu outfitu, tak k ležérnímu. S jednoduchými triky si vystačíš sama.

1) Kulma

Kulmou se vlasy navlní rychle, a čím častěji se to zkouší, tím je to pak snadnější. Pro delší vlasy je lepší kulma s širokým průměrem (kolem 25 mm), pro kratší se doporučuje ta užší kulma (cca 16 mm).

Důležité je mít vlasy naprosto suché (i při žehlení) a nejlépe použít nějakou ochrannou péči na vysoké teploty. Poté si vlasy řádně rozčesat od kořínků vlasů až po konečky. Pokud chceš mít vlny hustější, nech si vlas na kulmě delší dobu, pokud chceš mít vlny přirozenější, stačí chvíle (cca 3-4s) a po chvíli jemně rozčesat kulatým hřebenem. Nejlepší je začít kulmovat vlasy zezadu a rozdělit si vlasy na polovinu (pravá a levá) a postupně se dostávat k vlasům u obličeje.

U opravdu dlouhých vlasů se vlasy mohou rozdělit na čtyři části. Na pravou a levou horní část (dle ofiny) a tu secvakneme skřipci. A na dolní pravou a levou, ty si přendáme přes rameno. Docílí se pak toho, že spodní vlasy jsou také dobře provlněné a navíc celkový účes získá i na objemu.

TIP: Pokud máš citlivou kůži na rukou a vadí ti horko u kulmování nebo možnost spálení, neboj se používat speciální ochranné rukavice.

2) Žehlička

Vzhledem k tomu, že se žehlení vlasů stalo velmi oblíbenou úpravou vlasů, tak se při vlnění ušetří i na penězích tím, že použijeme tu samou žehličku. Vlny vypadají krásně i přirozeně. Tato úprava vlasů je vhodná pro dívky i s krátkými až dlouhými vlasy.
Pramen vlasů se klasicky vloží do ramen žehličky, ale poté se otáčí. Technik je hned několik, vyzkoušej si takovou, která ti bude
vyhovovat jak stylingem, tak aby tě netahala apod.

3) Úprava na noc – Beachy waves

Spousta holek upřednostňuje vlnky přes noc. Zamotat si je, jít spát a ráno jen rozmotat. V tom případě by se měly vlasy umýt speciálním ošetřujícím šamponem přímo na vlnění vlasů a po umytí vlasů nanést další ochrannou péči pro vlnění a styling.
Mokré vlasy se velmi důkladně rozčešou a poté se pomocí pinzetek jednotlivé pramínky zavlní a k hlavě připevní ve tvaru šnečka. Po probuzení si můžeš udělat make-up a poté si vlasy opatrně rozmotávat, případně rozčesat kulatým hřebenem. Takové vlnky jsou jemné a hodí se k letnímu plážovému outfitu.

Druhým způsobem jsou drdůlky. Z vlasů si udělej jeden pramen, zamotej ho do lana a na hlavě si ho zamotej do šnečka. Upevni buď gumičkou, nebo pinzetkami. Drdolů si můžeš dělat víc, uvidíš, jaké vlny si více oblíbíš.

4) Gumová čelenka

Gumové čelenky jsou úžasné. Přes den si do nich zamotáš vlasy a vypadáš v nich jako princezna. A na noc klidně můžeš spát, ráno rozvlníš a jsi princezna zase jinak. Dnes je tolik druhů čelenek, že já sama jsem překvapená. Jsou pokryté retro látkou, s železnými kytičkami, s látkovými kytičkami, obyčejné sportovní, … Vyber si, jakou chceš, dej si čelenku tak, aby vpředu byla nad čelem. Vlasy bys měla mít řádně učesané a místo laku na vlasy použít speciální spreje, které vlasy nelámou. Do zadní části čelenky si zamotávej vlasy dokola. Ráno už stačí jen opatrně rozmotat.

5) Natáčky a papiloty

Další možností jsou různé pevné natáčky, pěnové natáčky a klasické papiloty. Pěnové natáčky a papiloty jsou oblíbené na spaní. Ještě navlhčené vlasy se natočí na střední část papilotu tak do poloviny vlasu (dle délky vašich vlasů a papilotu) a konce papilotu se pak zatočí, jako byste chtěli vyrobit vývrtku, pokud jsou kratší tak jen konce namířit k sobě. Nejlepší jsou pružné papiloty! Koupila jsem si takové, které byly moc krátké a opravdu dost tuhé, takže se lámaly. Pro jistotu si můžeš přes hlavu dávat síťku.

Natáčky stačí použít i ve dne, jakmile máš vlasy ne mokré, ale ještě vlhké. Jsou speciální nahřívací (dávají se nahřát do vody), elektrické, na suchý zip, … Stačí natočit a počkat, až budou vlasy suché. Tak po pěti minutách po sundání je můžeš rozčesat. Do vlasů se před tím aplikuje nějaké šetrné tužidlo, pro lepší fixaci.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.