Styl a móda

Milostný příběh, ve kterém hrají hlavní roli italské kabelky

Zamilovat se do Itálie není vůbec složité. Krásné počasí a azurové moře, chutná kuchyně, věčně laškující Italové a elegantní móda, která dobývá celý svět. A já jsem zamilovaná až po uši!

Italská renesance na přehlídkových molech

Itálie je považována za kolébku renesance, období plného architektonických skvostů, líbivého umění a literatury, kterou lidstvo obdivuje až do dnešní doby. Přijde mi, že tvar této země připomínající při pohledu z vesmíru typickou romulanskou botu nemůže být náhoda. Vždyť většina luxusních značek bydlí právě v Itálii a takové italské kabelky patří ke skvostům, které by v šatníku chtěla mít snad každá žena, mě nevyjímaje! Jejich styl mě prostě baví, sází na kvalitní materiály a odráží poslední trendy. Jména jako Walter Valentino či Piere Cardin jsou zárukou elegance a luxusu, kde ale jejich poslední kolekce kabelek u nás v České republice hledat?

Pachuť outletu ke kabelkám nepatří

Malá exkurze po obchodech prozradí jeden z hlavních nedostatků nabídky italských kabelek v našich končinách. Nezřídka se jedná o vysloužilé metody, ale za hodně aktuální ceny, pokud si rozumíme. Pochopitelně se mnou nemusí každý souhlasit, ale outletové modely doopravdy nejsou to, co je pro mě synonymem italského stylu. Proč nosit a utrácet za něco, co bylo v kurzu před několika lety? Naštěstí se však najdou i světlé výjimky, například tyto italské kožené kabelky jsou pečlivě vybírány a pravidelně dováženy z Itálie přímo k nám, díky čemuž je zaručena jejich módní aktuálnost a v neposlední řadě také velmi dobrá cena. Ostatně tady je hned několik kousků, na které si dělám momentálně zálusk!

Italská kabelka Walter Valentino vnese i do toho nejobyčejnějšího šatníku pořádnou dávku luxusu

Italská kabelka Walter Valentino vnese i do toho nejobyčejnějšího šatníku pořádnou dávku luxusu

Kvalitní kožená kabelka z Itálie Adele Beige oslňuje nekonvenčním designem a také praktičností

Kvalitní kožená kabelka z Itálie Adele Beige oslňuje nekonvenčním designem a praktičností

Tento oranžový kousek z dílny Pierre Cardin je vyroben z kvalitní pravé kůže

Tento oranžový kousek z dílny Pierre Cardin je vyroben z kvalitní pravé kůže

Plesová sezóna tady bude cobydup a tato zlatá kabelka bude ozdobou každé společné události

Plesová sezóna tady bude cobydup a tato zlatá kabelka bude ozdobou každé společné události

Pro mě absolutně srdcová záležitost se zlatým vzorkováním loga Walter Valentino

Pro mě absolutně srdcová záležitost se zlatým vzorkováním loga Walter Valentino

Nekonečná inspirace aneb co teď letí?

Třebaže zdaleka není konec roku, je zapotřebí koukat již na trendy, které nám módní editorialy servírují již na příští sezónu. Nutno podotknout, že výběr italských kabelek výše jde s trendy ruku v ruce. Mezi must-have záležitosti patří minimalistická kabelka, kterou je snadné sladit s outfitem a je velmi univerzální. Je zapotřebí zapomenout na bodce, výrazné spony a řetězy, šik je jednoduchost! Tu lze případně oživit výběrem výraznější barvy, od pastelového retro období se totiž pomalu přesouváme k pestrosti se vším všudy. Nosit oranžovou či červenou kabelku? Já říkám proč ne, a dokonce si ani nemyslím, že kabelka musí vždy na 100 % ladit s botami – tedy ne barvou, stylově by však k sobě tyto dva atributy ženské krásy rozhodně sedět měly. Opravdu žhavou záležitostí jsou kromě kožených kabelek také elegantní baťůžky. Tím však nejsou myšleny černé batohy někam na túru, ale drobné kožené baťůžky hodící se do víru velkoměsta jako zajímavá alternativa běžné kabelky. Ostatně na nějaký takový si dělám zálusk, čímž bych můj milostný příběh k italské módě vlastně ukončila a doufám, že jsem alespoň někoho inspirovala k tomu, aby si italské kabelky zamiloval. Stojí za to!

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.