Styl a móda

Máš slabost pro krásné boty? Tak jim konečně dopřej skvělou péči!

I boty si zaslouží tu správnou péči, takže pokud chceš, aby ti dlouho dělaly parádu, podívej se, jak se jim můžeš odvděčit.

Boty jsou základ

Když jdeš na schůzku či například pohovor, je velmi důležité udělat dobrý první dojem. Ten ale neuděláš v případě, kdy dorazíš v odřených lodičkých, případně budeš při každém kroku pajdat kvůli sedřeným patám. Pořídit si nové boty je snadné, měla by sis ale uvědomit, že s jejich koupí je to stejné, jako když si pořizuješ psa. Je samozřejmé, že pro boty nepotřebuješ granule, vodítko a psí suchary, ale zato bys měla na poličce mít impregnaci, krém na boty a výživu. O obuv je důležité se dobře starat. Je jedno, jestli nosíš lodičky, kozačky, tenisky nebo baleríny, je jedno, jestli tvoje boty stály tři stovky nebo dva tisíce, všechny boty potřebují, aby se o ně někdo postaral, tak se podívej, jak se to dělá.

Aby se boty cítily jako v bavlnce každý den

Pocení nohou se nevyhýbá ani nám ženám. I když si totiž myslíš, že se nepotíš, tvoje nohy se potí neustále, a proto je potřeba po každém nošení botky nechat pořádně vyschnout. V nejlepším případě vyndat vložku a přisunout k topení, potom aplikovat dezinfekci nebo speciální deodorant do bot. Určitě nestačí ten z drogerky, který boty sice ovoní, ale bakterie se ti tam budou množit pořád.

Pro kvalitní ošetření obuvi zevnitř můžeš použít Batavan Filtr, což jsou dva pytlíčky, které obsahují dolomitický vápenec s příměsí levandule. Tyto pytlíčky vložíš do obuvi, jak je vyzuješ a ony ti obuv provoní, vysuší a zbaví botu bakterií uvnitř. Nechej působit nejlépe přes noc. Příklad: výborné využití pro ně je například i když jdeš do fitka. Když přijdeš z venku, převlíkáš se v kabince, filtry vložíš do obuvi, ve které jsi přišla. Jdeš cvičit. Pak se vrátíš, filtry přeložíš do obuvi, ve kterých jsi cvičila. U obou bot ti plní ošetřující funkci během dané činnosti, zároveň ti provoní skřínku, takže se neline nepříjemný zápach z propocené obuvi, který celou dobu zůstával ve skřínce.

Další věc, kterou pro své boty můžeš každý den dělat, je natahovat je do napínáků. Sice to zní jako středověká mučící technika, tvoje boty tohle napínání ale udrží ve formě a v takovém tvaru, v jakém sis je koupila. Důležitá je také impregnace, kterou bys měla pravidelně obnovovat. Ne tedy každý den, ale jednou za čas je potřeba povrch bot nastříkat třemi tenkými vrstvami impregnace, aby se na ně nelepila špína a prach. Zároveň budou lépe odolávat vodě.

Speciální péče před zimou

Zima není náročná jenom pro tvou pleť, ale také pro pokožku tvých bot. Před zimou a během ní tedy své boty sem tam ošetři speciálními výživnými krémy, které boty promastí. Vhodné je to především v případě, že máš boty z kůže, která je na změny počasí citlivá a je potřeba jí věnovat více péče, díky které ale zase mnohem déle vydrží.

Druhý základní krok v rámci přípravy bot na zimu je opět impregnace. Štít této superschopnosti určitě pravidelně obnovuj. Zároveň si zkontroluj tkaničky, jestli nejsou potrhané a mají odpovídající délku. Zvaž také, jestli k botám, které budeš využívat, budou stačit jen klasické bavlněné, nebo do bot naroubuješ odolné a hydrofobní tkaničky.

Posledním krokem je výběr pohodlné vložky do bot. Správný výběr vložky citelně poskytuje tvým nohám komfort a úlevu při chůzi, tlumí otřesy a působí antibakteriálně. V zimě se doporučuje nosit teplé vložky, aby tě neozýbaly nožky, v létě pak lehké antibakteriální nebo voňavé, aby sály pot. Pro unavené a bolavé nohy pak použij anatomicky tvarovanou vložku, která správně podepře tvé chodidlo. Pro sportovní vyžití jsou doporučovány tvarované stélky s odpružením v patě, které dobře drží v obuvi a neshrnují se.

Vychytávky pro tvé boty

Taky se obáváš, že jakmile v zimě vyjdeš ven, stane se z tebe nedobrovolně krasobruslařka? Nebo se ti v zimě na horách po sněhu chodí špatně, ale nechceš skončit se zlomenou nohou? Pak vyzkoušej vychytávku v podobě nesmekavých návleků na boty, které tě stoprocentně udrží na nohou. Takové nesmeky jsou vhodné především pro starší lidi, ale také pro sportovce a horské nadšence, kteří by neradi spadli při výstupu na Sněžku.

Specialistou na péči o boty je značka SEAX, , která vyrábí velmi kvalitní přípravky pro péči o boty a vložky do bot. Tato prémiová značka je určená hlavně pro mladé, aktivní lidi. Všechny výše zmíněné produkty zakoupíš na stránkách internetového obchodu vseproboty.cz. Věnuj botám pozornost a starej se o ně jako o vlastní, ony ti to zase vrátí tak, že ti ještě dlouho budou dělat parádu. Ve výsledku tak budeš nejen lépe vypadat, ale zároveň ušetříš.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.