Styl a móda

Kvalitní zimní bundu nevybírej jen podle barvy

Léto se přehouplo do své druhé poloviny a než se naděješ, dorazí sychravý podzim a s ním i nutnost obléct na sebe nějakou tu vrstvu navíc. Možná ses právě teď podívala do svého šatníku a s hrůzou zjistila, že to chce novou zimní bundu. Ale jakou vybrat? Na trhu je jich celá řada a zimní bunda se dá dnes koupit prakticky kdekoliv. Kde ji tedy koupit, abys měla jistotu, že kupuješ kvalitní zimní bundu, která splní svůj účel a v zimě zahřeje?

Hned na začátku je důležité si uvědomit, že koupit kvalitní zimní bundu v regálech mezi rohlíky a mlékem je prakticky nemožné. V supermarketech lze občas zdánlivě atraktivní nabídku nějaké té zimní bundy nalézt, ale vzhledem k tomu, že cílem je nabídnout zákazníkovi zimní bundu co nejlevněji, odrazí se to ve většině případů i na kvalitě nabízené bundy.

Ideální volba do města, ale i na hory

Pokud od zimní bundy očekáváš to, že bude nepromokavá, nabídne Ti dostatečnou prodyšnost a přitom i ve velké zimě zahřeje, je dobré se porozhlédnout po zimní bundě některé ze známých a zavedených značek. Například zimní bundy Hannah jsou již léta na trhu pojmem. Nejen že jsou vyrobeny z naprosto špičkových materiálů, ale jsou doslova prošpikovány různými vychytávkami. Při běžném nošení ve městě určitě oceníš odepínatelnou nebo nastavitelnou kapuci, lepené švy nebo třeba odepínatelný sněhový límec. Díky tomu je hodně modelů bund této značky ideální nejen na běžné nošení, ale lze je využít i při lyžování na horách.

Jakou bundu tedy vybrat?

Většina dámských zimních bund Hannah je nepromokavá s udávaným vodním sloupcem až 15 000 mm. Ten vypovídá o tom, jak vysoký vodní sloupec ještě materiál zadrží, než jím voda prosákne. Pro běžné nošení ve městě bohatě postačí vodní sloupec 3 000 až 5 000 mm. Dámské zimní bundy Hannah jsou zároveň i prodyšné, což je v zimě velice důležité. Dobrá prodyšnost zabraňuje přehřátí organismu, zajišťuje odvod potu a garantuje to, že se v zimní bundě budeš cítit příjemně. Letošním očekávaným prodejním hitem jsou jednoznačně péřové bundy Hannah, které stejně jako loni vynikají špičkovým designem a minimální hmotností. Skvělou volbou mohou být také zimní bundy Husky, které stejně jako konkurenční Hannah nabízejí atraktivní a moderní design, špičkové materiály a řadu praktických vychytávek a lze je tak velice dobře použít pro běžné nošení ve městě, ale i na horách.

Barev bude na výběr celá řada

Stejně jako každý rok, i letos bude z čeho vybírat. Výrobci značkového oblečení Hannah a Husky již představili letošní kolekce a speciálně nabídka dámských zimních bund je velice pestrá. Přestože se každý rok prodá nejvíce bund v barevné kombinaci s převažující černou barvou, i letos lze vybírat z dalších kombinací např. s růžovou, bílou nebo jinou barvou. Výjimkou nejsou ani různé druhy potisků a barevných tvarů. To vše na nás čeká již na začátku podzimu.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.