Styl a móda

Kožené kabelky nos rafinovaně

Máš ráda kabelky? A chceš si pořídit nějakou novou, která by vystihla tvou osobnost a zároveň by se hodila pro každou příležitost? Pak vyzkoušej kožené kabelky, které na rozdíl od těch textilních a koženkových zůstanou stále jako nové. A navíc si s tímto jedinečným módním doplňkem budeš připadat výjimečná!

Sportovní, elegantní nebo na notebook. A všechny tak krásné...

Není kabelka jako kabelka

Kožené kabelky se vyrábí v různých velikostech a tvarech. Najdeš mezi nimi jak sportovní kabelky, tak elegantní kousky určené pro každodenní nošení a nebo naopak pro výjimečné příležitosti. Novinkou jsou nyní kožené kabelky na notebook, které uvítají všichni, kteří se už nechtějí do práce tahat s nekvalitními a často nevzhlednými batohy nebo pouzdry. Na nošení do práce se hodí také elegantní aktovky, které si získaly oblibu i u mužů.

%CODE1%

Multifunkční pomocník

Anebo se chystáš někam, kam je nutné vzít na sebe večerní šaty nebo kostýmek? V tom případě se ti budou hodit kožené kabelky ve tvaru psaníčka, které bývají často doplněné odnímatelným řetízkem. Díky tomu se tyto kožené kabelky mohou nosit jak v ruce, tak zavěšené na rameni. Kožené kabelky bývají vybaveny nejen odnímatelným ramínkem, ale i různými přihrádkami, kapsičkami, zrcátky, také se vyrábí s různými doplňky z imitace kovu, korálků nebo textilu. Narazit můžeš i na kožené kabelky, jejich součástí je peněženka ve stejném provedení, díky čemuž budeš krásně sladěná.

Kolik stojí kožené kabelky

Při výběru kabelky i jiného módního doplňku hraje důležitou roli cena. Ta je závislá na kvalitě výrobku i na značce. Když se například podíváš na luxusní značku Guess, najdeš tu kožené kabelky už za 3000 Kč, ale většinou – u výrobků dalších světoznámých butiků a návrhářů – musíš počítat s vyšší cenou (několik desítek i stovek tisíc). Navíc některé značky kabelek, jako je třeba Chanel nebo Prada, u nás nejsou téměř k sehnání, proto je české dívky a ženy nakupují přímo v cizině. Existují i levnější kabelky, které můžeš pořídit od 800 Kč.

A proč se i přes vyšší cenu hodí do kožených kabelek investovat? Důvodem je především to, že se na rozdíl od těch obyčejných neošoupou, jejich barva zůstane stále stejně zářivá a ty je budeš moci nosit po řadu let, aniž by se na nich tato léta nějak podepsala. Životnost kabelky závisí ale i na tom, jak dobře o ni pečuješ. Kožené kabelky bys proto měla dvakrát do roka ošetřit speciálním balzámem.

Kde je můžeš koupit

Kožené kabelky můžeš zakoupit buď v kamenném obchodě nebo objednat v internetovém e-shopu. V tomto druhém případě ale doporučuji vybírat kabelky s větší opatrností, protože se často stává, že kabelka vydávaná za koženou je ve skutečnosti vyrobena z koženky. To samé ale platí i při nákupu v „osvědčeném“ obchodě, kde prodejci často lžou pod nátlakem svého zaměstnavatele jen proto, aby zvýšili svůj výdělek.

Jak poznat pravou kůži

Pokud si nejsi jistá, zda je tebou vybraná kabelka skutečně z kůže, pak mám pro tebe pár tipů. Nejdříve zkus kvalitu materiálu hmatem – kůže by měla být krásně hladká, navíc by se neměla poškodit ani tehdy, pokud bys zkusila její odolnost nehtem. Pravou kůži navíc asi nejlépe odhalí její pronikavá vůně, kterou nelze zaměnit s nepříjemným zápachem její náhražky.