Styl a móda

Když s velikostí XL nemůžeš do obchodu

Vlastnit konfekční velikost nad, tzn. XL a víc, může být dnes docela problém. Kde nakupovat, když jsi „plnějších tvarů“, a kde naopak nejsi vítaná?

Pouze pro krásné a hubené

7. května 2013 byla společnost Abercombie & Fitch obviněna z „úmyslného přehlížení ‚plus size‘ zákazníků“ kvůli tomu, že nedělá dámské velikosti nad L. Není to ale poprvé, co se něco podobného stalo. V roce 2004 Britka Riam Dean, která se narodila bez lokte, vysoudila z této společnosti 12 000 amerických dolarů, protože ji odmítli zaměstnat s tím, že „by nezapadala do dress codu“.

A&F se vyhýbají výrobě „většího“ oblečení z důvodu, že lidé, kteří nosí jejich oblečení, by si měli připadat krásní a výjimeční, a „oplácanější“ zákazníci by je prý mohli odpuzovat. Proto i zaměstnávají pouze pěkné a štíhlé lidi – aby přitáhli jiné pěkné a štíhlé lidi.

A&F každopádně není jediná značka, kde neseženeš oblečení, pokud máš velikost XL a větší – podobně jsou na tom i Tally Weijl (kde XL seženeš prakticky jen svetry), Mango, Terranova nebo Marks&Spencer.

Viki Prokopová, plus size modelka Czechoslovak Models, by si se svou velikostí 46-48 (XL-XXL) asi u A&F oblečení nesehnala.
zdroj: czmodels.cz

Kilo navíc není špatně

Plus size modeling a plus size móda ukazuje, že i slečny s normálními ženskými tvary a nejen „vychrtliny s poprsím jako přistávací plošina“ mají šanci si udělat jméno nejen v modelingu, ale i si sehnat krásné a padnoucí oblečení.

Nemusíš být nutně modelka s mírami 90-60-90, abys měla své sebevědomí.
zdroj: plus-model-mag.com

A kde že tedy seženeš pěkné plus size oblečení?

Pokud hledáš pěkné XL+ oblečení a nevíš, kam se kouknout, určitě můžeš zkusit KappAhl, kde seženeš například kalhoty až do velikosti 54, navíc sortiment je opravdu velký a rozhodně máš z čeho vybírat dokonce i ve velikostech od 48 výš. V Čechách má dvě prodejny v Praze (v Palladiu a galerii Harfa) a jednu v Liberci, Českých Budějovicích a Brně. Nicméně počítej s tím, že tě oblečení vyjde „trochu“ dráž, než třeba v Tescu, ale na druhou stranu, za to pohodlí to stojí :-).

KappAhl – reklama

Další z prodejen, kde s trochou snahy seženeš super oblečení ve velikostech 44-54, je Lindex, který právě představil novou kolekci Generous, kterou vychází vstříc právě slečnám s „většími rozměry“. Snaží se tím ukázat, že ani když máš plné tvary, tak se nemusíš oblíkat do pytlů na brambory, ale můžeš si sehnat krásné, barevné oblečení, které bude navíc i „šlechtit“ tvé postavě a vykouzlí přesně to, co má, ať už jde o zdánlivě výraznější pas v peplum topu, nebo pevnější zadeček ve správně zvolených džínech.

Lindex – GENEROUS
Kolekce GENEROUS vychází vstříc slečnám s ženskými tvary a dokazuje, že se barev nemusíme bát.
zdroj: lindex.com

A kde jinde ještě seženeš oblečení? H&M má celkem velký výběr ve velikostech do XL, nad XL to není nic moc, ale ještě to celkem jde – i se svou velikostí 44/46 jsem si bez problémů sehnala pěkné společenské šaty, takže se rozhodně nemusíš bát, že bys nic nenašla. Dál určitě doporučuju kouknout do C&A, F&F (velikosti do 52) a GATE, kde nicméně neseženeš kalhoty nad velikost 42. No a internet taky stojí za to :-).

Kde nakupuješ oblečení ty? Volíš radši výrazné nebo tlumené barvy?

2 komentáře

Klikni pro přidání komentáře

  • Já teda nevím jestli si autorka textu procházela obchody, ale já mám velikost XL a běžně nakupuji právě v Terranově, Gatu atd, kde mají XL a někdy i XXl… takže příště nepsat nesmysly a raději si to jít ověřit 😉

  • Nevím jaká “hloupá” slečna toto psala, ale evidentně nikdy XL nenakupovala … takže článek plný žvástů

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.