Styl a móda

Kde najít šikovného kadeřníka, který umí moderní účesy a nezničí ti vlasy?

Chceš přistřihnout jen konečky a pět centimetrů je pryč! Špatný kadeřník ti dokáže v lepším případě zkazit náladu, v tom horším účes a vlasy klidně i na několik měsíců. Kde hledat kvalitu? Nech se inspirovat příběhem se šťastným koncem.

Stačí chvilka a rádoby „profesionální“ kadeřník či kadeřnice ti vytvoří na hlavě „helmu“!

Proč je důležité vybrat si toho správného kadeřníka?

Před nĕjakou dobou se Klára rozhodla změnit svého kadeřníka. Snažila se najít někoho, s kým jsou lidé spokojeni a kdo je od ní přijatelně daleko, ale na internetu žádné rozumné informace nenašla. Nakonec se dozvěděla o kadeřníkovi Marku P., jehož salón se rozhodla navštívit. Marek nebyl nejlevnější, ale Klára si říkala, že se jí aspoň dostane prvotřídní péče. Poprosila Marka, aby jí zastřihl konečky jejích hnědých, až do poloviny zad dlouhých vlasů a zesvětlil je. Nejdříve Marek vlasy zesvětlil pomocí melíru, který měl ovšem ve výsledku nazelenalý nádech. Poté se Marek chopil nůžek a s výrazem mistra sestříhal Kláře vlasy do jakési krátké, po ramena dlouhé a nesouměrné helmy.

Tváříc se jako Leonardo, který právě dokončil svoji Monu Lisu, se zeptal zděšené Kláry, jak se jí líbí jeho výtvor. Klára se zeptala, zda toto má být to, co si objednala. Marek s jistou dávkou opovržení v hlase odpověděl, že toto je přece daleko lepší a zkasíroval Kláru o peníze. Klára pak vyhledala svou bývalou kadeřnici, která její vlasy v rámci možností ostříhala a upravila. Že ti takový příběh není úplně cizí? No jasně, že ne! Vždyť něco podobného zažila snad každá žena, která se někdy odvážila sednout pod nůžky neznámému kadeřníkovi.

Děsné účesy

Něco se vlasovým mistrům doopravdy nepovede!

Trnitá cesta ke slušivému účesu

Když mi Klára se slzami v očích pověděla, co se jí stalo, začali jsme přemýšlet nad tím, že by se hodilo, kdyby existovalo něco jako znamylekar.cz, ale pro kadeřnické salóny. Tedy místo, kde by ženy mohly salón snadno vyhledat, přečíst si hodnocení ostatních návštěvnic a případně jej sami ohodnotit.

Zjistili jsme, že znamykadernik.cz ještě nikdo neprovozuje a po krátkém hledání jsme se také dozvěděli, že už se několik lidí o něco trochu podobného neúspěšně pokoušelo a pokouší. Vesměs se ale jedná o katalogy ziskuchtivců, kteří chtějí „dojit“ lidi nejrůznějších profesí. Kominíky, finanční poradce, truhláře, maséry, kadeřníky nebo kosmetické salóny nasázejí do jedné šablony, vše „ověsí” bezduchými PR články a fotkami z fotobank. Od zmíněných firmiček a živnostníků pak požadují různé registrační poplatky nebo kšeftují s jejich kontakty.

Známý kadeřník

Rozhodli jsme se proto, že vytvoříme vlastní stránky, naprogramujeme je a nakreslíme si je celé sami, aby byly přehledné a měly svou „duši“. Web uděláme pouze pro kadeřnické salóny a umožníme tak lidem říci ostatním například i jak dlouho čekali u kadeřníka na danou službu, kdo je stříhal nebo kolik a za co platili. Nebudeme od svých registrovaných uživatelů požadovat žádné důvěrné informace a umožníme hodnotit kadeřnictví každému bez registrace. S těmito cíli jsme se ve třech lidech pustili do vývoje portálu. Po škole nebo po práci jsme programovali, kreslili a přemýšleli, jak udělat vše co nejpřehledněji. Měsíc před spuštěním stránek se přidaly Markéta s Ninou, které začaly postupně hledat kadeřnictví z celé ČR, ověřovat jejich údaje a přidávat je na náš portál.

Přidávej hodnocení a soutěž o zajímavé ceny

Dne 20. srpna 2014 jsme známého kadeřníka konečně spustili. Potěšil nás pozitivní ohlas přátel i komunity na facebooku. Našly se ženy a dívky, které začaly přidávat své pozitivní i negativní zkušenosti nebo o nás řekly svým známým. Kamarádka Petra obešla kolegyně ve velké firmě, kde pracuje a doporučila jim našeho „kadeřníka“. Ilona o nás zase řekla svým studentům. Ale objevily se i strasti. Při snaze přidat věcnou odpověď do diskuzí na serverech omlazeni a emimino, ve kterých se mnoho žen dotazovalo, kde se dá najít kadeřník v tom či onom městě, nám byly příspěvky okamžitě mazány i s našimi uživatelskými účty. Několika uživatelkám, které nás spontánně podpořily, byly jejich příspěvky rovněž smazány. Někteří známí si rovněž začali myslet, že se z nás spuštěním kadeřníka stali milionáři, kteří na něčem blíže neurčeném vydělávají horentní sumy. Skutečnost je ovšem taková, že kadeřník je neziskový portál tvořený nadšenci, kteří na něm nevydělali ani jednu korunu a v dohledné době ani nevydělají, naopak ze svého platí propagační letáky a ceny do soutěží.

Naše drobné strasti nás ale neodradí, připravujeme pro své uživatele řadu nových možností, určitě je na co se těšit. Děkujeme všem, kdo nám drží palce a také redakci bezvadného serveru kamoska.cz, který jako jeden z mála umožňuje nezávislým subjektům informovat čtenáře.

Známý kadeřník

3 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.