Styl a móda

Kartáčky na čištění pleti pod drobnohledem

Pokrok prostě nezastavíš! Nezastavil se ani v odvětví péče o pleť, přesněji v čištění pleti. Na trh pomalu, ale jistě přichází více a více revolučních elektrických kartáčků na čištění pleti. Chceš vědět, jaké mají výhody a kde a za kolik je koupíš? Pokračuj ve čtení!

A jak to všechno vzniklo?

První elektrický kartáček byl vyroben, kde jinde, v Americe. Měl však sloužit pouze pro odborná dermatologická ošetření pleti. Změny, ke kterým pravidelným používáním kartáčku došlo, byly více než překvapující. A proto se firma, která kartáčky vyráběla, rozhodla vytvořit další kartáček pro běžné uživatele.

Čistí až 10x efektivněji než při ručním čištění

Díky ultrajemným štětinkám dochází k velmi preciznímu čištění pleti. Štětinky jsou totiž ještě tenčí než póry, a tak pohybem kartáčku dochází k odstranění hluboko usazených nečistot. Nedochází však jen k čištění a odlíčení pleti, ale i k velmi příjemné masáži. Zlepšuje se tak i oběh krve a lymfatického systému. Po několika použitích by měla být pleť jemnější, póry uzavřenější a tvář by celkově měla působit jasnějším a zářivějším dojmem.

Jak na to?

Samotné čištění není vůbec nijak složité, natož zdlouhavé. Celý proces trvá pouhou jednu minutu. Na obličej nanes svůj oblíbený čistící produkt, ideálně krémový nebo na olejové bázi. Pak už jen zapnout kartáček a může se čistit. Některé kartáčky mají přednastavené intervaly, které trvají zhruba 20 – 30 sekund, poté se kartáček na chvilku vypne, čímž upozorní na to, že je třeba změnit místo čištění. Ideální je rozvrhnout si obličej na tři zóny (levá tvář, prává tvář a čelo) a postupovat podle nich při čištění. Po minutě stačí z obličeje setřít zbytky čistícího přípravku například micelární vodou nebo tonikem a nanést pleťový krém. Všechny kartáčky by měly být vodotěsné, takže se s ním můžeš bez problému odlíčit během koupání, ale také samotné čištění kartáčku je pak velmi snadné. Důležité je také pravidelně vyměňovat čistící hlavici kartáčku, ideálně jednou za tři měsíce. Každá firma samozřejmě nabízí balení s náhradními hlavicemi, jejichž cena se pohybuje řádově ve stovkách korun.

Kde a za kolik?

S kartáčky se v poslední době doslova roztrhl pytel. Vyrábějí ho značky jako Braun, Olay, Philips, Mary Kay, Clinique nebo Clarisonic (právě tato značka přišla s vůbec prvním kartáčkem). Koupit se dají převážně v parfumeriích Sephora, Douglas a FAnn, případně na internetu. Pořízení takového kartáčku není žádná levná záležitost. Cena se u těch nejlevnějších pohybuje od 800 korun výš. Kartáčky značek Braun nebo Philips pak stojí od 2500 do 4500 korun. Asi nejdražším je legendární Clarisonic, který se v parfumerii Sephora prodává za cenu kolem 5000 korun. U dražších kartáčků pak samozřejmě v balení najdeš náhradní čistící hlavice, čistící přípravky a kartáček je celkově lépe propracovaný a má různé stupně nastavení.

S negativním názorem na revoluční čistící kartáčky na pleť jsem se ještě nesetkala. Mají výborné výsledky, pleť je zdravější, zbavená různých pupínků a jiných nedostatků. Fajn je i to, že celé čištění trvá pouze jednu minutu. Jako jediné minus vidím dost vysokou pořizovací cenu, ale za ty výsledky to možná přeci jen stojí.

Štítky

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

  • Skvělý článek, doma mám kartáček od Philipsu a jsem za něj nesmírně vděčná. Pleť mám jako samet, zmenšily se mi póry a pupínkům jsem dala sbohem už před nějakým tím měsícem. Tahle investice se rozhodně vyplatí, když ještě spočítám, kolik bych dala za kosmetiku a peelingy. Doporučuji zkouknout i technické info na http://www.philips.cz/c-m-pe/pece-o-pokozku 🙂

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.