Styl a móda

Kalhoty chinos pro jarní šatník

Letošnímu jaru budou vládnout kalhoty chinos, které by neměly chybět v šatníku žádné ženy. Populární sice byly i v minulých sezónách, ale letos budou naprostou jedničkou. Kalhoty chinos jsou kouskem, který se hodí k mnoha příležitostem a kombinování s nimi je jedna radost. Zároveň jsou na nošení velmi příjemné a to díky jemnému a lehkému materiálu. Chceš se o nich dovědět víc?
Kalhoty chinos jsou velmi pohodlné a seženeš je v celé řadě provedení a stylů. Jdeš do nich? (foto: Asos)

Historie kalhot chinos

Kalhoty chinos (někdy také chino) byly dříve nedílnou součástí vojenských uniforem v USA i Británii a preferovanou barvou byla khaki barva. Tyto kalhoty byly vyráběny v Číně a pro výrobu byl používán bavlněný kepr. Kalhoty chinos byly pro všechny podmínky naprosto optimální. Na nošení byly příjemné, střih byl jednoduchý s absencí záhybů a ke konci byly zúžené. Látka byla lehká a stálá, proto se výborně uplatňovala v teplém počasí a zároveň poskytla dostatečné krytí pokožky. Kalhoty chinos byly v té době nošeny především pro vojenské a formální účely. Okolo 20. století se však nosily i k neformálním příležitostem a stávaly se součástí módního stylu. Oblíbili si je nejen muži, ale i ženy, které je mnohdy volily místo džín. Kalhoty chinos za celou dobu urazily celkem dlouhou cestu. Barevně se náramně rozrostly a tak je mání mnoho různých barevných variací. K dostání jsou dále i s nízkým nebo vyšším pasem. Jejich popularita vzrůstá z mnoha důvodů a tím nejdůležitějším je pohodlnost. Proto mohou být součástí ležérního, formálního i elegantního stylu a nepostradatelné mohou být i při volnočasových aktivitách. Kalhoty chinos si ve světě módy rychle nalezly své místo a módní scénu zajisté jen tak neopustí. Bohužel některé rádoby chinos kalhoty nejsou vyráběny z kepru a ani v Číně. Některé kousky obsahují převážně polyester nebo jiné látky smíchané s bavlnou, což je už jen pouhá napodobenina kalhot chinos.

Nepočetně mnoho kombinací

Kalhoty chinos ti poskytují pestrou nabídku barev a díky tomu můžeš vytvářet nepočetně mnoho stylových kombinací. Kalhoty chinos seženeš ve světlých i tmavších barvách, které můžeš kombinovat s různými svršky. Kalhoty můžeš ponechat buď tak, jak jsou nebo spodní část ohrnout, což je bezpochyby stylové. Pokud máš dobrou postavu, můžeš vrchní část zasunout i do kalhot a pas zvýraznit hnědým nebo tmavým páskem podle barvy kalhot. Možností je opravdu nepřeberně a právě díky tomu by tyto kalhoty neměly chybět v tvém šatníku, protože vždycky u sebe najdeš něco, co k nim bude perfektně ladit.

%CODE1%

Vrchní díl mnoha podob

Ke kalhotám chinos se hodí normální i asymetrické topy, košile, tuniky, saka, vesty, svetříky, mikiny i další svršky, které můžeš s kalhotami i doplňky libovolně kombinovat. Dobrým příkladem kombinování jsou tmavě modré kalhoty chinos se světlou a romanticky laděnou halenkou, k nimž připojíš vhodný šátek, světlejší sáčko a boty na podpatku nebo baleríny. Zajímavě však vypadají i velbloudí kalhoty chinos, které doplníš bílou košilí a slušivou kratší vestičkou. K tomu zvolíš například uzavřené klínové boty a výrazné doplňky. Kombinací se nabízí spoustu a tak kalhoty chinos můžeš využít v různých obměnách outfitu.

Doplňky a boty, které se hodí

Ani v botách se nemusíš nijak omezovat. K těmto kalhotám se náramně hodí klasické lodičky, baleríny, tenisky, plátěné boty, obuv na klínku, žabky, boty v římském i řeckém stylu a další. Ty si zvol vždy podle toho, jaký outfit máš momentálně v plánu. Ke kalhotám chinos se šiknou i pásky, výrazné doplňky, výraznější brýle a drobné i maxi kabelky, které vybírej opět podle příležitostí. Věř, že ať zvolíš jakkoliv, s kalhotami chinos budeš na jaře i v létě opravdu in.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.