Styl a móda

Kabelky  – jaké jsou letošní trendy?

Bez kabelky se neobjede žádná žena. Vždy je potřeba mít něco po ruce nebo prostě jen doplnit outfit. Spousta žen nedokáže kabelkám odolat a mají nutkání svou sbírku neustále rozšiřovat. Důvod je jasný, každý rok se objevují nové trendy a s nimi i nové módní kabelky. Jaké kabelky se budou nosit letos na jaře a v létě, to vám prozradí následující článek.

Musíte mít!

Každá žena kabelku potřebuje, i když to nebude z důvodu módního, tak zcela z praktického důvodu. Je pár základních věcí, které musí mít žena neustále při sobě. Většinou jich je tolik, že se to do kapsy nevejde a ani to není hezké. Existuje pár základních kabelek, které by neměly ženě ve skříni chybět.

  • Velká taška
  • Psaníčko
  • Malé kabelka
  • Módní kabelka

Malá nebo velká?

I kabelky, ostatně jako všechno ve světě módy, podléhají trendům. Co bylo hitem minulého roku, může být letos pravým opakem. Co pro nás připravili módní návrháři pro rok 2015? Dá se říci, že nic nebude tzv. out. Alespoň co se týče velikosti a tvaru. Letos se budou nosit malé i velké kabelky, obdélníkové i kulaté, dlouhé i úzké. Letos se nosí vše. Tedy až na kabelky z 90. let, což znamená kabelky s ušima pod paží.

Barvy jara

Kabelky pro letošní jaro a léto se nechaly inspirovat barvami, které jsou pro tato roční období typické. Vévodit budou hlavně žlutá a modrá. Kabelky tak dokáží oživit celý outfit a zajímavě ho rozzářit. Tyto výrazné barvy skvěle sluší velkým taškám, psaníčkům a batohům. Méně odvážným budou vyhovovat barvy jako vínová, olivová nebo klasická černá a hnědá.

Přes rameno

Crossover kabelky se vyznačují především pohodlím a hlavně svou praktičností. Tyto stálice na poli kabelek mají všestranné využití a nemusí být nutně sportovně laděné. Mezi klasické reprezentanty jsou kabelky Guess s klasickým designem a nebo Burberry. Inspiraci v 70. letech letos čerpaly značky jako Givenchy nebo Michael Kors.

Na ples i na rande

Postupem času odpadla psaníčkům nálepka „pouze do společnosti“. Letošní psaníčka prošla změnou a jsou daleko větší než ta klasická do společnosti. Vejde se do nich víc než jen rtěnka a peníze. To jim otvírá možnosti proniknout i do všedních dní. Jsou daleko více barevná, vyšívaná a dokonce i kožená.

„Kufřík“ do ruky i rameno

Jako novinka se objevily kabelky, které více připomínají kufříky. Je pro ně typická geometrie a hrany. Módní jsou boxy barevné, jaké se objevily na přehlídkovém mole Dolce & Gabbana. Velikosti ani délce popruhu se meze nekladou. Může se nosit v ruce, což působí velmi elegantně nebo na dlouhém popruhu, který působí sportovnějším dojmem.

Pro odvážné

Letošní trendy jsou opravdu otevřené všemu a meze se nekladou ani ve tvarech. Mezi klasické obdélníkové, čtvercové, budou letos velmi oblíbené kulaté kabelky, které působí romantickým dojmem. Komu ale klasické tvary nestačí, na přehlídkových molech se objevily kabelky tvarů inspirujících se na zahradě. K vidění tak byly kabelky ve tvaru konvičky, šneka nebo květináče i s květinou.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.