Styl a móda

Kabelka by tě měla vystihnout

Tvoje kabelka je zároveň tvou vizitkou a proto by z ní měla být cítit hlavně tvá osobnost. Je těžké vybrat si tu správnou a určitě bys neměla mít jen jednu. V dnešní době si můžeš vybrat z velkého množství kabelek různých barev, tvarů, materiálů a velikostí. Navíc se každá kabelka hodí k jiné příležitosti. Určitě by ses také měla zamyslet nad barvami, které vládnou tvému šatníku a k tomu svůj výběr přizpůsobit.

Máš ve své kabelce nepořádek a přilepenou hašlerku? Je čas udělat pořádný úklid!

Potrpíš si na kvalitu?

Nejdřív se zamysli, jestli ti má kabelka sloužit jen jednu sezónu nebo klidně i několik let. Pokud ses rozhodla pro tu dlouhodobější variantu, tak určitě stojí za to, investovat do kvality. Jedním z nejkvalitnějších materiálů je bez pochyby kůže, ta je i odolnější proti mechanickému poškození a nějaká ta drobná chybička se dá zamaskovat voskem na kůži. Dalším plusem je její přírodní vzhled, který nenahradí žádný jiný umělý materiál. Kabelky z kůže vyrábějí i světové značky jako Chanel, Dior, Louis Vuitton a další. Pokud chceš mít takovou kabelku, tak nemusí být nutně značková. Nejlevnější kabelky seženeš už od šest set korun, ale záleží samozřejmě na velikosti. Na druhou stranu, pokud jsi pro variantu nekožené kabelky, tak tam je to cenově celkem neomezené. Moc pěkné kabelky za přijatelné ceny nabízí například obchod Deichmann. Na výběr máš z materiálů, jako je denim, sláma, plast, obyčejná látka a mnoho jiných.

%CODE1%

Hodí se k tobě?

Kabelka by ti měla ladit alespoň s některými kousky z tvého šatníku. Rozhodně je blbost, koupit si kabelku, ke které se ti absolutně nic nehodí, jen proto, že byla například ve slevě. Je dobré si ujasnit, jestli má kabelka pouze splývat s outfitem nebo být tím výrazným prvkem, takovou tou pomyslnou třešničkou na dortu. Pokud chceš, aby kabelka splynula, tak zvol stejnou barvu, v jaké je laděný i zbytek oblečení. Jestli ale toužíš zaujmout, tak použij nějakou více kontrastní barvu, která to celkově rozzáří.

Na jakou příležitost?

K dennímu nošení se obecně hodí větší kabelky, do kterých se ti vejde spousta nepostradatelných věcí. Velkou výhodou jsou bezesporu i různé přihrádky a kapsičky, kam si můžeš věci roztřídit. Na společenskou událost, párty nebo do divadla je vhodná malá kabelka. Všeobecně se tyto kabelky nazývají psaníčka a ženy je většinou nosí v ruce, případně jsou opatřeny odepínacím řetízkem.

A co v nich vlastně schováváme?

Rozebrali jsme tu, jak si kabelku vybrat a teď ještě zjistit, co v ní máme. Udělala jsem menší průzkum a zjistila jsem toto:

Bea (16) – Nosím takové ty praktické věci jako klíče, peněženku, parfém, hřeben, zrcátko, kosmetickou taštičku, notes a pepřák, ten se vždycky hodí.

Denča (16) – Neobejdu se bez kosmetické taštičky, klíčů, dokladů, diáře, propisky, cestovního hřebene, sluchátek a mobilu.

Andy (20) – V kabelce mám lesk na rty, gumičky, klíče, peněženku, hřeben, tampóny, sluchátka k mobilu a žvýkačky.

V podstatě všechny nosíme v kabelkách to samé a snažíme zůstat praktické. A co zajímavého nosíš v kabelce ty?

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.