Styl a móda

Je na čase vytáhnout bundy. Kam s letními věcmi?

Problém uskladnění sezónních věcí řeší každá rodina, která má buďto byt s nedostatkem úložných prostor, nebo má k dispozici sklep, ale i ten už je beznadějně přeplněný. Pokud chcete doma svobodně dýchat bez přebytečných věcí, poohlédněte se po celosvětovém trendu samoskladování.

Jedná se o mini sklady s bezproblémovou dopravní dostupností, ať už vlastním vozem nebo MHD, s přístupem 24 hodin denně a sedm dní v týdnu. Mini sklady jsou velmi flexibilní a jsou k dostání v nejrůznějších velikostech. Ať už chcete uskladnit pouze sezónní věci nebo rovnou celé vybavení bytu třeba při rekonstrukci, určitě najdete vhodný prostor. Například v Praze nabízí tyto služby firma Perfect Storage, kterou najdete ve Vysočanech a v Holešovicích.  O své věci se bát nemusíte, je o ně dobře postarané nonstop ostrahou.

Odkud se externí sklady vlastně vzaly? Jedná se o fenomén zvaný self-storage (neboli samoskladování), který vznikl v padesátých letech minulého století v USA a odtud se v osmdesátých letech rozšířil do Evropy. Pro mnoho lidí žijících v malém bytě bez sklepa je to jedinečná příležitost, jak vlastnit kolo a další sportovní vybavení. V Americe na jednoho obyvatele připadá kóje o velikosti 0,5m2. V Evropě je 2 600 poboček self-storage a lídrem jsou Velká Británie a severské země v čele se Švédskem.

Pokud hledáte inspiraci, jak efektivně uskladnit nábytek, sportovní vybavení, sezónní věci a mnohé další, navštivte web www.perfectstorage.cz, kde najdete i praktické ukázky.

 

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.