Styl a móda

Jaro volá o novou kabelku! Jaké jsou aktuálně v kurzu?

Pro některé z nás zbytečný doplněk, pro jiné celoživotní vášeň a jasný ukazatel vkusu. Ať už máš ke kabelkám libovolný vztah, jedno jim nelze upřít. Mají skvělou schopnost ovlivnit celý outfit. Jaké z nich tě v letošní sezóně nenechají na holičkách?

Přehlídková mola hovoří jasnou řečí

Kabelky na jaro 2015 spojují menší rozměry a méně výrazné aplikace. Velkým brašnám s hromadou třpytek a cingrlátek odzvonilo. Na přehlídkových molech se o slovo hlásí menší obdélníkové a kulaté dámské kabelky pestrých barev. Mezi oblíbené materiály stále patří kvalitní kůže. Moc dobře si vzpomínám na jednu z uplynulých sezón, kdy se mezi kabelkové trendy snažil vtlačit mužský element. Osobně jsem si kabelky imitující diplomatický kufřík nezamilovala a jsem ráda, že letos opět letí maximálně ženský a elegantní vzhled.

Proměna v baťůžek

Fascinuje mě prolínání zdánlivě velmi odlišných trendů od vintage přes punk až po indiánský a kovbojský styl. Níže zobrazená kabelka přes ramemo má velmi uhlazený design, který v dolní části překvapí tmavé hnědým páskem jak z videoklipu Don’t Tell me od Madonny a velmi zajímavým řešením popruhu se zipem. Ten lze rozepnout. Výsledkem je, že kabelku můžeš nosit také jako baťůžek. Z elegantní kabelky se tak stává díky originálnímu řešení opravdu praktický doplněk.

Adele Camel

Svěžest do šatníku

Zelené barvy v šatníku se mnoho žen obává. Kvalitní zelená kabelka tak pravděpodobně nebude patřit k módním láskám na první pohled, ale její barevný odstín je poměrně milosrdný. Bude slušet jak blondýnkám, tak brunetám. Já osobně bych zelenou rozhodně nezatracovala, třebaže mnoho lidí tvrdí, že v outfitu dokáže nadělat pořádnou neplechu.

Lagia Verde Piccola

Béžová jako symbol luxusu

Několik chvil slávy si v letech minulých užila zlatá, následně stříbrná, pozdějí bílá a teď punc exkluzivity propůjčuje béžová. V kombinaci s tmavší hnědou a kovem dokáže vykouzlit luxusní dojem. Kabelka na pár maličkostí od mobilu po doklady tě může provázet jak během dne, tak při nějakém slavnostnějším okamžiku, třeba oslavě narozenin, kde budeš ihned po oslavenci středem pozornosti.

Mafalda Beige Camel

Nejen pro princezny

Mezi trendy jsem zmínila ženskost a jaká jiná barva symbolizuje něžné pohlaví lépe než růžová? Žádná! Mnoho žen má k této barvě kvůli různým nepovedeným parodiím Barbie, které člověk může občas potkat na ulici, averzi. Byla by však velká škoda odmítnout praktickou kabelku ve velmi příjemném tmavším odstínu růžové, který lze skvěle kombinovat se světlejšími kousky oblečení. V každodenním shonu oceníš uzavírání na magnetický patentek a i trošku větší rozměry, které jdou sice proti aktuálním trendům, ale někdy jde módnost stranou a vyhrává praktičnost, nemám pravdu?

Adelaide Roso

Již dávno neplatí, že kabelka musí nutně ladit s obuví. Někdy fungují velmi dobře extrémní kombinace barev, ostatně hipsterky by mohly vyprávět. Držet se však strikně pouze jedné barevné palety je nuda. Aktuální sezóna je totiž obecně o odvaze kombinovat a hledat harmonii v tom, kde jí nikdo jiný nevidí. Vem si ke košili luxusní kabelku, kožich zase doplň roztomilým baťůžkem. Vše záleží jen na tobě a tom, jak chceš mít módu pod palcem.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.