Styl a móda

Jak vypadat skvěle, až půjde opět vyrazit na koncert či do kina?

Ačkoli stále ještě platí přísná pravidla a společenské akce probíhat nemohou, pomalu, ale jistě se blíží doba, kdy budeme moci opět navštívit koncert či divadlo. Vyrazit přitom můžete s novými botami, šaty, doplňky i účesem.

Jak vybrat společenské boty?

Pokud se už pomalu chystáte na nějakou společenskou událost, v žádném případě by vám neměly chybět elegantní boty. Ideální jsou přitom lodičky nebo střevíčky na vysokém a úzkém podpatku. Ačkoli nemusí být úplně nejlevnější, využít lze např. Eobuv slevy, případně slevové akce dalších obchodů. Platí, že společenská obuv je určena především ke krátkodobému nošení do interiéru. Nemusí být tedy extrémně odolná proti rozmarům počasí ani nijak zvlášť komfortní. Pokud vám ovšem podpatky nesedí, můžete sáhnout i po botách s plochou podrážkou, a to především pro méně formální události. V průběhu zimních měsíců potom vsaďte na vysoké kozačky.

Společenské šaty vybírejte důkladně

V současné době se už tolik „nehraje“ na etiketu, takže jste při výběru módy na společenské akce svobodnější. Ačkoli dříve ženy oblékaly téměř výhradně dlouhé šaty, aktuálně už mohou sáhnout i po úzkých kalhotách, halenkách a dalším oblečení. Co se týče barvy, zde se v podstatě fantazii meze nekladou. Prostě sáhněte po své oblíbené barvě, přičemž odstín může být světlý i tmavý. V každém případě platí, že s černou barvou v podstatě nelze udělat chybu, protože ta bude v rámci společenských šatů vždy šik, což platí i pro jednoduché splývavé střihy. Při výběru každopádně pamatujte na to, že by na společenských akcích spolu měli ladit i partneři. 

Účes do společnosti

Společenská obuv a šaty by samozřejmě měly sedět i k vašemu účesu. Už opět neplatí, že je nutné před návštěvou Národního divadla strávit půl dne u kadeřníka, přesto je vhodné vlasům věnovat určitou pozornost. Můžete se např. zaměřit na tipy na dámské účesy, neboť především významné akce žádají výčesy, drdoly a kreativně pojaté dlouhé vlasy. Lze je samozřejmě nechat i rozpuštěné, ale přeci jen si je vhodné s účesem pohrát. Navíc lze podle barvy vlasů vybírat barvu společenských šatů. Červená sluší tmavším blondýnkám a tmavovláskám, modrá blondýnkám a zelená ženám s kaštanovými a zrzavými vlasy. Jak už jsme ale naznačili, černá jde k jakékoli barvě vlasů. 

Neopomínejte ani módní doplňky

Zatímco u mužů stačí, když si na společenskou akci uváží kravatu či motýlka a vezmou elegantní pásek, ženy obvykle vsází na větší množství módních doplňků. Zaměřit se lze na různé šperky, přičemž oblíbená je např. decentní zlatá bižuterie. Přes ramena je navíc možné přehodit elegantní šátek a ze skříně vyndat kabelku. Pro společenské akce se přitom hodí především výrobky z kůže či koženky, a netřeba asi zdůrazňovat, že kabelka by měla ladit ke společenským šatům. Na závěr se ještě v krátkosti zaměřme na spodní prádlo, které by na rozdíl od všech výše zmíněných prvků mělo být nenápadné. Každopádně doufáme, že už brzy budete moci všechny tyto tipy využít.