Styl a móda

Jak vybrat vhodné tetování?

Tak jako si někdo barví vlasy nebo si propichuje uši, je i tetování v této době hodně rozšířenou zkrašlovací metodou. Jenomže někdo si jeden den nechá udělat tetování, další den už se mu nelíbí a s jeho odstraňováním je to horší. Proto se ti pokusím poradit, jak zvolit vhodný motiv tetování, aniž bys toho později musela litovat.

Opravdu chceš tetování?

Ještě než začneš přemýšlet nad tím, jaké tetování by sis mohla nechat udělat, zvaž, jestli je to opravdu dobrý nápad. Bylo ti 18? Pokud ne, budeš totiž potřebovat souhlas rodičů. Také to není zrovna nejlevnější záležitost. Samozřejmě záleží na zvoleném tetovacím studiu, velikosti motivu a jeho barevnosti. Ale i tak se cena pohybuje od 500,- Kč za maličký obrázek, 1500,- za střední až na 8000,- za tetování třeba na celou ruku. A nezapomínej na bolest. Někdo má práh bolesti vysoký, ale někdo nízký. Pokud omdléváš, když vidíš jehlu nebo máš práh bolesti nízký, dobře si promysli, zda do toho chceš jít.

Zamysli se nad tím!

Rozhodla si se, že si necháš udělat tetování. Máš na něj finance, svolení rodičů a teď zbývá vybrat vhodný motiv. Hlavně musíš brát v úvahu to, že tetování budeš mít do konce života, pokud teda nejsi připravena na jeho odstranění, proto by sis neměla nechat vytetovat něco jen tak z legrace nebo kvůli sázce. Navíc ve stáří se ti kůže povolí a tetování může vypadat opravdu zajímavě. Asi nechceš být stařenka, která má na ruce tetování lebky nebo vztyčeného prostředníčku, takže by sis to měla pořádně promyslet.

%CODE1%

Co rozhodně ne

Jsi zrovna šťastně zamilovaná a chceš mu svou lásku dokázat tím, že si necháš vytetovat na ruku jeho jméno, vaše iniciály nebo třeba jeho podobiznu? A co když se za pár týdnů rozejdete? Opravdu budeš chtít mít na svém těle něco, co ti ho navždy bude připomínat? Já myslím, že ne. Nebo sis rovna zamilovala postavičku Hello Kitty, která je tak roztomilá a módní? Ano, to je opravdu hezké, ale co až tě to přejde a na tvém břiše bude malá usměvavá hlavička kočičky? Opatrnost neuškodí ani v případě, že fandíš čínským nebo jiným znakům. Předem si Také bych nedoporučovala motiv, který nosí polovina lidí na světě nebo dokonce ze stejného města. Když budeš potkávat lidi, co mají stejné tetování, omrzí tě to.

Barevné nebo černé

Když tetování začínalo, nebyly tolik možností, ale to je teď zcela jinak. Nemusíš mít tetování pouze modré nebo černé. V této době je in, především ve velkých městech, barevné tetování. Samozřejmě čím víc barev, tím dražší tetování je. Samozřejmostí je, že si tetování můžeš nechat různě vystínovat. Díky pokrokům je možné i 3D tetování.

Jak teda na to?

Zkus přemýšlet nad hlubším významem svého tetování. Co třeba něco spojeného s tvým životním mottem, tvou povahou nebo třeba se znamením horoskopu? Ano tenhle nápad není zrovna jedinečný, ale můžeš ho upravit tak, aby byl. Pokud chceš mít opravdu originální motiv, můžeš si ho zkusit sama nakreslit nebo říct tatérovi, aby nakreslil svůj návrh. Když si najdeš obrázek na internetu, tatér by ti ho na požádání měl upravit tak, aby se ti výsledné tetování líbilo a přitom ho už někdo neměl.

3 komentáře

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.