Styl a móda

Jak vybrat ideální kočárek pro vašeho drobečka? Máme pro vás několik tipů!

Výběr prvního kočárku není zrovna lehký úkol. Podle čeho kočárek vybírat a na co si dát pozor?

Výběr prvního kočárku nepodceňujte

Ve svém okolí mám hned několik kamarádek/maminek, které mi potvrdily, že v případě dalšího mimča by kočárek vybíraly už úplně jinak. Výběr prvního kočárku totiž není vůbec jednoduchý a teprve až s odstupem času a nějakou dobou používání člověk zjistí, co je praktické, jaké konstrukce vydrží a například i kolik samotný kočárek váží. Vsadit tak pouze na design a na první pohled atraktivní cenu se rozhodně nevyplácí. Když výběr nepodceníte, ušetříte si dost starostí. Nemluvě o tom, že kvalitní kočárek můžete později snadněji prodat například v bazaru.

Jaké otázky si položit

Stojíte-li před výběrem prvního kočárku, je důležité položit si několik otázek, které vám výrazně usnadní následný výběr a nákup. Kočárků je na trhu k dostání opravdu velké množství, a proto je fajn zúžit si výběr a zaměřit se na ty vyhovující vaší představě. Prvním filtrem je typ koleček. Víte, kde se budete kočárkem nejčastěji pohybovat? Nafukovací kola vám umožní překonávat snadněji menší překážky. Další důležitým parametrem je nepochybně odpružení. Díky němu můžete miminko pohoupat, ale mělo by jít zajistit, protože jinak se může stát jízda s kočárkem někdy nepraktická. Kočárek by měl mít také bezpečnostní prvky. Když už jsem zmínila bazar, vybírejte raději model v neutrálních barvách. Růžové a sladké designy pro holčičky se nemusí líbit každému, snižujete si šanci na rychlý prodej. V neposlední řadě je pochopitelně nutné koukat na velikost a hmotnost kočárku. Nezapomínejte na to, že v zimě se musí do kočárku miminko vejít i s fusakem, preferujte modely s větším množstvím úložných kapsiček. Sama budete překvapená, kolik věcí s sebou musíte vozit.

Ověřené modely nezklamou

Společně s internetovým obchodem Feedo.cz, který je zde pro lehčí život maminek, přináším pro inspiraci trojci nejoblíbenějších kočárků. Tyto modely jsou ověřené velkým množstvím maminek a jejich dětí.

Prvním tipem je sportovní kočárek Britax B-AGILE 3 s velmi lehkou hliníkovou konstrukcí, kterou dokážete složit jednoduše jednou rukou. Hmotnost necelých 8 kg je velmi praktická, ale rozhodně to neznamená, že by nebyl kočárek odolný. Maximální celková nosnost je 22 kg. Skvěle se hodí pro aktivní rodiče a časté procházky ve svižném tempu.

Kočárek Britax B-AGILE 3

Druhým kandidátem je kočárek Techno XLR, který v nabídce vyčuhuje především díky širšímu sedadlu pro ještě větší pohodlí miminka. Tento kočárek golfového typu je vhodný od narození dítěte, má mnoho ergonomických vychytávek a velmi snadno se nastavuje. Je vidět, že u tohoto modelu výrobce skutečně myslel na potřeby maminek. Golfový kočárek se skvěle hodí do města a oceníte určitě i jeho skladnost.

Techno XLR

Výběr uzavírá kočárek Multiway EVO. Opět se jedná o golfový kočárek, s tímto se ale nemusíte bát vyrazit do terénu. Velmi snadno se ovládá, kolečka jsou robustní a nezaleknou se překážek. Cestování s takovým kočárkem je hned pohodlnější jak pro vás, tak pro vašeho miláčka. Díky jeho schopnostem překonávat nástrahy terénu si ho zamilují i tatínci.

Chicco Golfky MULTIWAY EVO 15 black

Exkurze mezi kočárky

Výše představený výběr je pouze velmi malou ochutnávkou toho, co internetový obchod Feedo.cz nabízí, ostatně na jeho stránkách nenajdete pouze kočárky, ale také další potřeby pro maminky a děti. Velmi dobrou zprávou je, že obchod má tisíce kočárků a autosedaček skladem! Doprava je nad 999 Kč zdarma a do 48 hodin máte objednávku doma. Pokud si stihnete objednat do 14 hodin odpoledne během pracovního dne, můžete se na zboží těšit dokonce už druhý den. To je při výběru tohoto typu zboží opravdu ojedinělá záležitost a velká výhoda. Tak už víte, jaký bude váš první kočárek?

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.