Styl a móda

Jak v zimě pečovat o vlasy?

Zima dá vašim vlasům pořádně zabrat. Mráz, nedostatek slunce a neustálé změny teplot způsobují, že vlasy slábnou, lámou se a ztrácejí svůj lesk. Poradíme vám, jak si zachovat výstavní hřívu i v zimě.

Hydratujte, hydratujte, hydratujte

Vlasy potřebují dostatek vody, aby si zachovaly svůj lesk. Stejné je to i s pokožkou hlavy. Proto je třeba dodržovat pitný režim, díky kterému zamezíte vysoušení pokožky i samotných vlasů. Samozřejmostí by pro vás měl být také šampón s hydratačními účinky.

Zdravé vlasy jsou krásné vlasy: Osvojte si základy správné péče

Aby se vaše vlasy nelámaly, byly silné a zvládly zápřah, který si pro ně zimní počasí nachystalo, dopřejte jim živiny a vitamíny. Balzámy, masky a jiné přípravky k péči o vlasy  by se měly stát součástí vaší letní kosmetiky.

Vlasy potřebují hlavně hodně vitamínu B a bílkovin, proto do svého jídelníčku zařaďte ořechy, ryby nebo doplňky stravy, které vlasy dostatečně vyživí.

Tip: Prvním znakem slabých a nezdravých vlasů jsou roztřepené konečky. Proto je pravidelně zastřihávejte – budou pak silnější a zdravější. Zastřihnutí zvládnete i sama doma, ale určitě si na to pořiďte kadeřnické nůžky a těm s kulatou špičkou se raději vyhněte.

Nezapomeňte na pravidelné používání balzámu – pořiďte si kvalitní kondicionér, které vaše vlasy obalí ochrannou vrstvou. Pokud máte extrémně suché vlasy, vyzkoušejte ochranné spreje a hydratační masky.

Tip: Pokud dáváte přednost přírodním řešením, vyzkoušejte zábal z olivového nebo kokosového oleje. Jednou týdně na vlasy naneste štědrou dávku vybraného oleje, vlasy zabalte do ručníku a nechte hodinu působit. Vlasy umyjte a těšte se z lesklých a vyživených vlasů. Proceduru můžete opakovat jednou týdně.

Štítky

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.