Styl a móda

Jak v zimě pečovat o vlasy?

Zima dá vašim vlasům pořádně zabrat. Mráz, nedostatek slunce a neustálé změny teplot způsobují, že vlasy slábnou, lámou se a ztrácejí svůj lesk. Poradíme vám, jak si zachovat výstavní hřívu i v zimě.

Hydratujte, hydratujte, hydratujte

Vlasy potřebují dostatek vody, aby si zachovaly svůj lesk. Stejné je to i s pokožkou hlavy. Proto je třeba dodržovat pitný režim, díky kterému zamezíte vysoušení pokožky i samotných vlasů. Samozřejmostí by pro vás měl být také šampón s hydratačními účinky.

Zdravé vlasy jsou krásné vlasy: Osvojte si základy správné péče

Aby se vaše vlasy nelámaly, byly silné a zvládly zápřah, který si pro ně zimní počasí nachystalo, dopřejte jim živiny a vitamíny. Balzámy, masky a jiné přípravky k péči o vlasy  by se měly stát součástí vaší letní kosmetiky.

Vlasy potřebují hlavně hodně vitamínu B a bílkovin, proto do svého jídelníčku zařaďte ořechy, ryby nebo doplňky stravy, které vlasy dostatečně vyživí.

Tip: Prvním znakem slabých a nezdravých vlasů jsou roztřepené konečky. Proto je pravidelně zastřihávejte – budou pak silnější a zdravější. Zastřihnutí zvládnete i sama doma, ale určitě si na to pořiďte kadeřnické nůžky a těm s kulatou špičkou se raději vyhněte.

Nezapomeňte na pravidelné používání balzámu – pořiďte si kvalitní kondicionér, které vaše vlasy obalí ochrannou vrstvou. Pokud máte extrémně suché vlasy, vyzkoušejte ochranné spreje a hydratační masky.

Tip: Pokud dáváte přednost přírodním řešením, vyzkoušejte zábal z olivového nebo kokosového oleje. Jednou týdně na vlasy naneste štědrou dávku vybraného oleje, vlasy zabalte do ručníku a nechte hodinu působit. Vlasy umyjte a těšte se z lesklých a vyživených vlasů. Proceduru můžete opakovat jednou týdně.

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.