Styl a móda

Jak správně vybrat šperky?

Šperky, to je věc, která často zdobí většinu žen a dívek. V nynější době existuje mnoho druhů – diamanty, rubíny, smaragdy, prsteny, brože a mnoho dalších blyštivých kousků. Výběr toho správného kusu by měl souviset společně s výběrem oblečení. Výsledný look by měl pak definovat nejen kdo jsi, ale také jaká jsi. Ženy a dívky mají velký problém si vybrat správně bez ohledu na to, kolik jim je let. Doma můžete mít velkou hromadu šperků, ale pokud nevíte, jak je sladit s oblečením, zaděláváte si na módní faux-pas.

Co je důležité vědět

V první řadě je důležité si uvědomit, že tvůj kus šperku je jedinečný, definuje tvou osobnost a dokonale pasuje k výběru tvého outfitu. Šperk, který chceš nosit, nekombinuj s oblečením, které prostě neladí. Platí zde pravidlo, že ať byl kousek z tvého šatníku jakkoliv drahý, pokud se ke šperkům nehodí – tak jej nenos!
Ujisti se, že nosíš šperky, které nejsou staromódní – jde především o šperky antické. Výběr šperků ponechej pouze na své volbě. Není potřeba se dožadovat rady druhých. Mohla bys pak zvolit špatně. Dále je nutné si uvědomit, že kombinace toho, co je v módě a toho, co vypadá dobře, chce dostatek znalostí pro výběr toho správného.

%CODE1%

Správné načasování je důležité

Šperky mohou být rozděleny do dvou segmentů v závislosti na jejich použití. Pro každodenní použití vol šperky, které jsou malé a klidně i levnější. Můžeš je nosit prakticky ke všemu druhu oblečení a také je různě kombinovat. Pro zvláštní přiležitosti je vhodné nosit šperky dražší, větší a jedinečné. Takové šperky by měly k outiftu (popřípadě šatům) dokonale ladit.

Prsteny, náušnice a brože

Stejně jako náhrdelníky jsou v dnešní moderní době populární i prsteny. Vybírej je pečlivě. Každý prsten by měl podtrhnout tvou osobnost a zalichotit tvému looku. Ženy, které mají spíše drobné či malé ruce, by měly nosit malé kroužky s jedním nebo dvěma kameny. Oválné kroužky ruku opticky prodlouží a ztenčí, tudíž má přednost před jinými tvary. Současný trend, co se prstenů týče, je nosit velké kameny a výrazné vzory. Náušnice by měly vytvořit dobré rysy a rovnováhu mezi tvou tváří a postavou. Například baculkám se nedoporučuje nosit kulaté náušnice, protože pak působí ještě silnější. Kulaté kruhy se stejně tak nedoporučují lidem, kteří nosí brýle. Malé náušnice s jednoduchými vzory vypadají hezky na kulatém obličeji. Brože se doporučují všem dívkám a ženám, které chtějí působit elegantně. Mezi populární brože patří květina, zvířecí vzory a další. Brož je v dnešní době považována za stejný skvost jako rubíny nebo diamanty.

2 komentáře

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.