Styl a móda

Jak si nekoupit padělek?

Chceš si pořídit jeden ze skvostů světových značek, ale bojíš se, aby si nedala hodně peněz za něco, co se originálu sotva podobá? Teď se dozvíš na co si dát při nakupování pozor, a jak rozeznáš pravý výrobek od padělku. Je důležité dbát na detaily, navštěvovat pouze ověřené obchody a e-shopy a držet se hesla: Nekupuj zajíce v pytli. Ale více již v celém článku.

Některé padělky jsou velmi povedené a nemusí je prodávat jen někde na trhu. Obezřetnost je na první místě!

Louis Vuitton – nejpadělanější značka světa

Pokud toužíš po kabelce LV, určitě nezavítej na aukro, či e-bay, protože tyto stránky jsou přímo rájem padělků. Zde jen málokdy narazíš na originál. Kabelky LV se vyrábí od roku 1854, jejich styl je tudíž kvalitní, tradiční a fenomenální. A teď už pár bodů, u kterých by si měla zbystřit:

  • Pozor na stehy – jak už bylo řečeno, kvalita je předností této značky, tudíž stehy jsou pravidelné a vyrovnané. Počet stehů na jedné kabelce by měl odpovídat stejnému počtu stehů i na druhé téhož druhu. Např. každá kabelka Speedy má 5 pravidelných stehů u rukojetí.
  • Cena – tyto kabelky se pohybují v řádech deseti tisíců a proto je velmi naivní myslet si, že kabelka za 700Kč nebo i 3 000 Kč může být originál.
  • Kabelky z jednoho kusu kůže – jak už název tohoto bodu napovídá, některé autentické LV kabelky jsou šité pouze z jednoho kusu, proto z jedné strany kabelky je logo vzhůru nohama.
  • Místo výroby – přes 25 let LV vyrábí kabelky ve Francii, ale nyní také v USA, ve Španělsku, Německu a Itálii.
  • Nakupovat v ověřených obchodech je to nejdůležitější, tím si také dopřeješ skvělého zážitku z luxusního nakupování. Pokud si se rozhodla přes internetové obchodování, doporučujeme tyto půjčovny a prodejny kabelek www.exclusivestyle.cz a www.luxurybags.cz.
%CODE1%

Není Adidas jako Adidas

Tato značka je velmi rozšířená po celém světě a cenově je lehce dostupné, ale i přesto se najdou někteří, kteří touží vydělat peníze z prodeje fejků. V současné době se většina z nás nechá nalákat nízkými cenami a nakupuje v domnění, že si domu odváží něco opravdu značkového. Kolekce bund Adidas Firebird je velmi napodobovaná a proto si dávej pozor na logo na zadní části bundy, na tzv. trojlístek. Ten by neměl být vyšívaný, ale natisklý se 3 pruhy v dolní části, toto logo by se mělo vyskytnou také na levé části vpředu nahoře. A do třetice ho najdeš také na zipu. Důraz dbej také na materiál!

Shnilé jablko

Věřte tomu nebo ne, svět je tak vyspělý,že dochází k padělání i mobilních telefonů a to i telefonů od Apple. Je důležitě vědět několik základních informací o Iphone, aby bylo stoprocentní, že se jedná o originál!

  • Všechny modely iPhone mají kapacitní dotykové obrazovky – tyto obrazovky reagují pouze na materiály, které mohou vést elektřinu, např. lidský prst.
  • Žádný iPhone nemá rozšiřující slot pro paměťovou kartu, např. pro MicroSD.
  • Baterie ve všech modelech iPhone není uživatelsky vyměnitelná.
  • Všechny modely mají pouze jeden slot pro SIM kartu.
  • Jsou vyráběny pouze ve 2 barvách a to černé a bílé.

Stále nejsi přesvědčená o pravosti? Pokud si nemůžeš prohlédnout telefon osobně, požádejte poskytovatele iPhone o sériové číslo – to je vytištěno na iPhone na spodním štítku a je viditelné v Nastavení / Obecné / About. Můžete jít na stránky Apple, zde zadej sériové číslo a zjisti, zda je platné – pokud ano, ukáže se ti typ modelu a záruční stav. Níže se můžeš podívat na padělek iPadu z Číny. (zdroj: gizchina.com)

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.