Styl a móda

Jak se zbavit pupínků po holení?

Způsobů, jak se zbavit chloupků je hodně, stále je ale nejoblíbenější klasické holení. Žiletky a různá holítka jsou cenově přijatelná, holení je rychlé a bezbolestné. Nežádoucím efektem tohoto zbavování chloupků jsou však červené pupínky, které se ti na hladké pokožce často objevují. Jak jejich výskytu předejít ti poradí tvoje Kámoška. Vyhlasme spolu válku pupínkům!

Z jaké příčiny pupínky vznikají?

Pupínky se objevují na intimních partiích, v oblasti třísel, kde je pokožka citlivější. Důvodů, proč se pupínky objevují, je spousta. Zapříčinit to může užití nevhodných přípravků před a po holení, přecitlivělá pokožka, tupý břit holítka nebo alergie na některý použitý kosmetický přípravek.

Jak pupínky zastrašit?

Základ je co nejkvalitnější žiletka. Kup si žiletku s výkyvnou hlavicí. Osvědčený je Venus Embrace od Gillete, má pět břitů se kterými se zároveň jen tak neřízneš. Jakmile se ti břity ztupí, vyměň hlavici. Žiletku nikomu z hygienických důvodů nepůjčuj.

%CODE1%

Správný postup pro holení bez pupínků

Chloupky hol večer ideálně po koupeli nebo po sprše. Pokožka ti ve vodě zvláční, chloupky se budou lépe holit. Navíc přes noc se pokožka stihne zklidnit. Chloupky nikdy nehol nasucho, vždy používej alespoň pěnu na holení. Pokud ti pupínky naskakují pravidelně, používej pěnu na citlivou pokožku bez parfemace. Ne každé z nás sednou všechny výrobky, musíš prostě zkoušet, jaký přípravek nejlépe sedne tobě. Někomu stačí mycí gel na intimní hygienu, jinému dokonce jen kondicionér na vlasy, který pokožku před holením také zjemní. V průběhu holení žiletku vždy proplachuj vodou. Břity otoč směrem dolů, protože i voda je může ztupit. Holit chloupky bys měla vždy po směru jejich růstu. Většina z nás je holí v protisměru, že? Holení po směru sice trvá déle, ale za pokožku, na které nejsou pupínky, to stojí, ne?

Zredukuj pupínky kompletně?

Po holení omyj pokožku studenější nebo aspoň vlažnou vodou. Utři ji čistým ručníkem nebo papírovými utěrkami. I po holení pokožka potřebuje zvláštní péči. Dají se sehnat přípravky na uklidnění pokožky po holení a pro její následnou hydrataci. Výborný je olejíček Tisserand, krém po holení od Oriflame, ale postačí i dětský zásyp nebo zásyp Septonex či nějaká jemnější voda po holení. Opět musíš vyzkoušet, co ti sedne. Bezprostředně po holení se vyhni parfemovaným tělovým mlékům nebo deodorantům. Jinak se ti na kůži mohou objevit nevzhledné pupínky i nepříjemné zarudnutí. Dobré je po holení nosit jemné volné prádlo, ve kterém se kůže nezapaří.

5 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

  • Já jsem si to vždy holila jen okolo klitorisu, jinak se mi na koulích pokaždé dělaly hrozné pupínky. Děkuji za radu

  • já se holím žiletkou a podle mne záleží, jak si tam pak co dám, protože po některých deodorantech mám pupínky, takže musím zkoušet. Napřáklad teď mám nový od Pumy, krásně voní a reakce žádná, takže spokojenost!

  • Já se holím také žiletkou a mažu normálně krémem, chce to hodně mastný, třeba modrá indulona. Ale už jsem slyšela i o vodě po holení, prý to také pomáhá. Ale deodorant od Pumy jsem ještě nezkoušela. Ten myslím patří spíše podpaží, ne? Jinak krásně voní, to je pravda 🙂

  • no jo do podpaží, ale můžeš i tam dolu, jestli chceš vonět :))). JInak mají teď zrovna soutěž o iPady, když koupíš vůni od Pumy a to je super, ne?

  • no jasně, už o tom vím 🙂 A budu soutěžit, ještě musím zajít si tu Pumu koupit. Ty jo, takových kusů tam mají, to musí vyjít! 🙂

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.