Styl a móda

Jak poznat kvalitní boty?

Napadlo tě někdy, jaké škody mohou napáchat špatně vybrané nekvalitní boty? Kromě plochých nohou, nevzhledných zhmožděných prstů a zbytečně vyhozených peněz ti mohou způsobit nepříjemné bolesti zad. Proč se raději nenaučit, jak boty správně vybrat?

Vybírej podle vzhledu, ale…

Boty se ti samozřejmě musí líbit, ale nevybírej si dámské boty jen podle designu. Dívej se také na to, jak je samotná bota zpracovaná. Není až tak důležité, jestli je ušita z přírodního nebo umělého materiálu, ale mnohem důležitější je, jak drží bota pohromadě.

Tip: Investice do kvalitních bot se vždy vyplatí. Vyzkoušet můžeš třeba boty Guess, Tamaris, Geox a další oblíbené značky.

Zajímej se, jestli je bota lepená, nebo šitá – lepené boty nikdy nevydrží tolik, co boty šité. Zaměř se hlavně na spojení boty a podrážky – nejvhodnější je, když je v tomto místě bota lepená i šitá.

Podívej se dovnitř boty. Kožený vnitřek mnohem lépe absorbuje vlhkost. Kvalitní boty jsou navíc vždy vypodšívkovány po celé délce chodidla.

Zkontroluj, jakým způsobem jsou zpracovány cvoky, dírky pro tkaničky a další detaily. Uvědom si, že tato místa budou vystavena velké zátěži.

Pohodlí nade vše

Prošly boty vizuálním testem? Tak přišel čas je vyzkoušet. Měla bys mít dostatek místa pro všechny prsty a při chůzi ti nesmí pata ujíždět do strany. Pokud cítíš jakýkoliv tlak na malíček nebo palec, bota ti nesedí a její nošení může prsty deformovat, nebo způsobit zarůstání nehtů.

Boty vždy vyzkoušej s ponožkami, které v nich budeš nosit. Zvenčí nahmatej špičku nejdelšího prstu. Mezi ním a vnějším koncem boty bys měla mít dostatek místa (zhruba na šířku palce).

Ujisti se, že tě horní okraj boty neškrábe a nedře do kotníku.

Prošly by všechny vaše boty těmito testy? Pokud ne, je načase se jich zbavit!

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.