Styl a móda

Jak pečovat o pleť?

Mladé dívky chtějí především udělat dojem. A jak nejlépe uděláte dojem? Někdo vědomostmi, někdo oblečením, jiná zase krásnými vlasy nebo postavou, ale to, co udělá dojem na každého, je krásná zdravá pleť! Řeknete si, že v dnešní době, plné make-upu to jde snadno. Nebylo by však mnohem lepší mít nádhernou pleť, i bez použití make-upu a ušetřit si tím ráno spoustu času?

Sbohem pupínku!

Největším kazem pleti většinou bývá akné, které postihuje většinu dívek v pubertě, ale někdy jim zůstane i na delší dobu. Pokud se i na tvém obličeji usídlilo pár pupínků, začni proti nim bojovat! Základem je čištění pleti. Pokud se líčíš make-upem, je tento krok ještě o dost důležitější. Kup si nějakou odličovací vodu, třeba značky Clean & Clear a každý večer si vyčisti celý obličej. Dobré je taky koupit nějaký krém, proti akné a na noc se s ním namazat, protože takové krémy nejvíce účinkují. Jestli se ti pupínek udělal nečekaně a ty se ho chceš přes noc zbavit, použij osvědčený trik – zubní pastu. Do rána by se měl pupínek vysušit a i když zcela nezmizí, nebude tak nápadný.
Určitě také znáš rady jako nemačkat a nedloubat pupínek. Na tom něco je, protože pokud si ho rozškrábáš, akorát se tím dostane více pod kůži a akné se ti bude vracet. Počkej, než zmizí nebo si nahřej obličej nad párou a pak pomocí ubrousků opatrně vymáčkni. Nezapomeň potřít čistící vodičkou.
Trápí tě akné už delší dobu? Zkus se podívat na svůj jídelníček. Některým lidem neprospívá ostré nebo smažené jídlo a to se pak podepíše na pleti. Nezapomínejte také hodně pít. Čím více vody za den vypijete, tím bude vaše pleť lepší. Pokud už si opravdu nevíš rady, navštívit doktorku na kožním oddělení, která ti napíše krém nebo prášky. Pleť se ti pak rozhodně zlepší!

%CODE1%

Masky, peelingy

Buňky na našem těle odumírají a tak je to i s těmi na obličeji. Proto je potřeba se jich nějak zbavovat a k tomu ti pomůže právě peeling! Je dobré si ho jednou nebo dvakrát za měsíc udělat. Tím se pleť omladí a bude mnohem jemnější na dotek. Masku na pleť si také dopřejte tak jednou až třikrát do měsíce. Masky jsou tvořeny pro různé typy pleti, takže si můžete vybrat tu, která je pro vás vhodné. Na mastnou, suchou nebo normální pleť, proti akné, proti černým tečkám a tak podobně.

Líčení

V některých případech může silná vrstva make-upu pleť ucpávat, proto je lepší si dávat jen trochu make-upu a pečlivě ho rozetřít. Nejlepší by ovšem bylo nepoužívat make-up vůbec. Pokud vás make-up vysušuje, po každém odlíčení se natřete hydratačním krémem, aby se vám pleť neodlupovala a nevypadala jako šupinky.

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

  • Naopak dermatologové make-up doporučují. Je to pro naši pleť jako ochrana před prostředím ve kterém žijeme. Pleť je jako houba která přes den pohlcuje špínu ze vzduchu a tím se ucpávají póry ještě více než s makeupem. Pokud si navíc pořídíte kvalitní, třeba minerální nebo nekomodenický makeup, večer ho odlíčíte, není to chyba ale velké plus.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.